У Новограді-Волинському відбувся урочистий мітинг з нагоди 72-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників
3 січня 2016 року з нагоди 72-ї річниці визволення Новограда-Волинського від фашистських загарбників у міському парку культури та відпочинку до пам’ятного знаку „Гармата“ та могил воїнів-визволителів представники влади, ветерани, військові та громадськість міста поклали корзини квітів.
72 роки минуло з того дня коли наше славне місто було визволено від фашистської окупації. Саме сьогодні – 3 січня новоград-волинці збираються біля пам’ятних знаків, щоб знову і знову згадати тих, хто боронив Новоград-Волинський, хто ціною власного життя подарував нам мирне майбутнє. Цей день назавжди залишиться для нас затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги.
З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Віктор Весельський, зазначивши: „Новоград-Волинський був визволений в ході наступальної Житомирсько-Бердичівської операції з 24 грудня 1943 року до 14 січня 1944 року військами Першого Українського фронту. Ранком 3-го січня радянські війська посилили натиск, і німецькі війська вимушені були відступати на південний захід, де їх вогнем зустрічали бійці 111-ї танкової бригади. Більше 14 з’єднань і частин, які відзначилися у боях за місто присвоїли найменування „Новоград-Волинський“, в Москві на честь визволення міста Новоград-Волинського 3 січня 1944 року відбувся салют 12-а артилерійськими залпами із 124-х гармат. До 12 січня 1944 року продовжувалося визволення сіл Новоград-Волинського району. Ні з чим не зрівняти людські втрати того історичного періоду.“ Також Віктор Леонідович пообіцяв максимальне сприяння всім ветеранам, котрі дожили до сьогодення, у тому, щоб їхнє життя в місті, ввіреному йому сьогодні, було спокійним і огорнутим турботою влади. Закликав керівників всіх освітніх закладів міста приділити посилену увагу патріотичному вихованню підростаючого покоління у розрізі гідного вшанування ветеранів-учасників подій Другої світової війни. Побажавши миру всій Україні нині, запевнив новоград-волинців: „Ми будемо все робити для того, аби ви відчули, що влада у місті – є, і що вона – працює!“.
Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанувала пам’ять всіх загиблих у роки Другої світової війни.
Учасник бойових дій, 94-річний полковник у відставці учасник визвольної Житомирсько-Бердичівської операції Арон Вольфович Ребель поділився спогадами про ті страшні часи, які довелося витримати нашому народові.
Ні з чим не зрівняти втрати із числа мирних громадян і військовополонених. За період окупації у міській в’язниці та на прилеглій до неї території знищено більше 7200 осіб – жителів міста, району, військовополонених. Самим масовим місцем загибелі був Новоград-Волинський концтабір для військовополонених, де за період його існування з липня 1941 року до кінця 1943 року позбавлені життя близько 30000 військовополонених. Близько 500 радянських воїнів віддали життя під час визволення міста. Сьогодні кожен загиблий у тій страшній війні важкою раною відбивається у серцях кожного жителя Новограда-Волинського.
Наприкінці мітингу, ведуча заходу Світлана Смолковська, запросила всіх до міського палацу культури імені Лесі Українки на урочистий концерт з нагоди визволення міста Новограда-Волинського.
Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради