У Новограді-Волинському відкрито перший інноваційний простір для обговорення нових ідей розвитку громади «IDEA-Hub. Територія успіху»
21 грудня у Новограді-Волинському відбулася непересічна та знакова подія – відкрито перший інноваційний простір для обговорення нових ідей розвитку громади «IDEA-Hub. Територія успіху».
Ідейними натхненниками створення простору стали депутати міської ради Олександр Широкопояс та Дмитро Рудницький, яким вдалося об’єднати навколо проекту загалом 11 депутатів міської ради. До втілення спільної ідеї також долучилися Оксана Гвозденко, Владислав Шимчук, Ігор Олейник, Микола Максименко, Степан Нусбаум, Валентина Тростенюк , Олег Годун, Лілія Хрущ та Микола Павловський. Всі вони спрямували кошти бюджету Новоград-Волинської міської ТГ, передбачені для потреб виборчих округів, на капітальний ремонт приміщень та придбання меблів й обладнання для інноваційного простору.
«IDEA-Hub. Територія успіху» створено на базі управління культури і туризму міської ради. Простір розташовано на другому поверсі приміщення міського Палацу культури імені Лесі Українки. Реалізований проект – абсолютно новий формат альтернативного простору, який передбачає відкритість, відсутність бар’єрів, інноваційність, ідейний та творчий розвиток. Наголошувалося, що даний простір відкритий для громади, для ініціатив творчих та креативних людей.
Планується, що переважна більшість заходів (90%) проходитимуть безкоштовно. Але також буде можливість і на платній договірній основі організовувати корпоративні, бізнесові зустрічі тощо. Тут діятимуть виставкові зони, творчі зони для занять різними видами мистецтв, робочі зони для комфортного проведення часу. Оснащеність простору новітньою технікою дає можливість для проведення таких заходів як тренінги, конференції, форуми, дебатні клуби, перегляд фільмів та багато іншого.
Секретар міської ради Оксана Гвозденко під час відкриття хабу зазначила, що даний простір створено для тих, хто має ідеї, хто їх генерує, хто бажає спілкуватися та навчатися, реалізовувати свої плани та задуми. Це і сучасний інструмент для місцевого самоврядування, адже тепер депутатам усіх рівнів є можливість організовувати заходи, зустрічатися з громадою.
Кожен з присутніх депутатів міської ради ділилися враженнями від процесу реалізації проекту, очікуваннями та сподіваннями від інноваційного простору, висловлювалися побажання та готовність подальшого розвитку як даного проекту, так і громади в цілому.
Гостями події стали професорка кафедри маркетингу та управління бізнесом Національного університету “Києво-Могилянська академія”, членкиня дослідницької групи із розробки Доктрини збалансованого розвитку «Україна 2030» Ніна Чала та керівник Центру енергоменеджменту Національного університету “Києво-Могилянська академія” Андрій Китаєв, які для хабу та його учасників вручили подарунки.
Усіх причетних до створення інноваційного простору привітав очільник Новоград-Волинської міської територіальної громади Микола Боровець, який подякував депутатам міської ради та усім причетним за креативність, командну злагоджену роботу та побажав, аби простір, реалізований за ініціативи депутатів Новоград-Волинської міської ради у 2021 році, став справжньою майстернею ідей щодо розвитку громади.
Під час відкриття серед численних побажань лунали сподівання, що ідейний простір набуде гарних традицій, що саме тут народжуватимуться і реалізовуватимуться численні успішні історії та творчі ініціативи.
Захід супроводжувався неперевершеними музичними номерами у виконанні викладачів і вихованців Школи мистецтв, а також місцевої талановитої співачки Марії Смоляр.