У Новограді-Волинському відзначили 71-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

10 Травня 2016, 5:03

Усе далі й далі відходять грізні роки Другої світової війни, але ніколи не згасне пам’ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто не повернувся з далеких воєнних років.

9 травня 2016 року у Новограді-Волинському відбулась урочиста хода та мітинг-реквієм з нагоди 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У цей знаменний день, міський голова Віктор Весельський, секретар міської ради Олена Пономаренко, перший заступник та заступники міського голови, керуючий справами виконавчого комітету міської ради, голови міської ради попередніх скликань, депутати міської ради, представники районної влади, учнівської та студентської молоді, підприємств, організацій, установ міста, громадськості, ветерани та учасники бойових дій, всі ті, хто пережив, вистояв страшне лихоліття війни, пройшлися урочистою ходою центральними вулицями міста.

Від скверу Слави, під марш військового та духового муніципального оркестрів, із зупинками біля пам’ятних знаків загиблих воїнів для покладання квітів, учасники урочистої ходи вирушили до меморіального кладовища. В ході руху колони на перехресті вулиць Шевченка-Лесі Українки-Пушкіна відбувся показовий виступ ансамблю мажореток «Мерівська гвардія».

На меморіальному кладовищі було проведено урочистий мітинг, учасники ходи вшанували пам’ять тих, хто поліг на фронтах війни, покладанням квітів до місця їх вічного спочинку – пам’ятника Скорботної матері. Урочистості відкрив Гімн України, під час якого прозвучав військовий салют.

До ветеранів із словами вдячності, шани і збереження пам’яті звернувся міський голова Віктор Весельський, який наголосив: «Для всіх нас без перебільшення, мабуть для всього світу у двадцятому столітті Друга світова війна – є найбільш доленосною і трагічною подією. Разом з тим днем нашого національного тріумфу, символом величі духу і братерства народів світу, стійкості і мужності, доблесті і героїзму став святий день – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – 71-річницю якої ми відзначаємо. На нашій землі відбувалися найжорстокіші битви, які трагічною сторінкою вписалися в історію і нашого міста. З 8 липня 1941 року по 3 січня 1944 року Новоград-Волинський знаходився в руках окупантів. Тільки в нашому місті в ті страшні дні було вбито, закатовано понад 44 тисячі людей. Серед них були військові, які захищали місто влітку 1941, військовополонені, підпільники, мирні жителі – жінки і діти. Тільки вдумайтесь – 44 тисячі чоловік. Але ніщо не лякало людей у бажанні бути вільними. Жорстокість ворога наражалась на запеклу боротьбу новоград-волинців. У жовтні 1941 року в Новограді-Волинському було створено першу підпільну організацію, яка переросла в підпільний райком партії на чолі із Михайлом Івановичем Лянгусом. У 1942 році підпільники Новограда-Волинського створили два партизанські загони «1-й Волинський» та «25 років Радянської України». На літо 1943 року партизани тримали під своїм контролем залізничні магістралі Новоград-Волинський-Житомир, Новоград-Волинський-Шепетівка, Новоград-Волинський-Коростень. Протягом 1941-1945 на фронтах другої Світової війни воювало 4760 новоград-волинців з яких 2980 полягли смертю хоробрих, 2578 нагороджені бойовими орденами та медалями. Троє уродженців міста – Анатолій Трофимович Бурковський, Юрій Миколайович Горбко, Павло Іванович Сірагов удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Більше 2 тисяч наших земляків – учасників бойових дій – померли від бойових ран у післявоєнні роки. Ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто поклав на вівтар перемоги своє життя».

Також до слова були запрошені голова районної державної адміністрації Володимир Михнюк, голова міської організації ветеранів Василь Парфьонов, тимчасово виконуючий обов’язки командира 30-ї окремої механізованої бригади по роботі з особовим складом бригади, учасник АТО, майор Олег Рой. Від імені молоді міста привітала сивочолих героїв з перемогою учениця НВК «Гімназія імені Лесі Українки – школа І ступеня» Вероніка Голуб.

У довічному боргу наші покоління перед ветеранами війни, кому пощастило дожити до світлого Дня Перемоги. Все менше залишається їх у життєвому строю. Наразі у Новограді-Волинському в живих залишилося 142 учасника бойових дій, наймолодшому з яких – 90 років.

Згадали присутні і військові дії на Сході нашої країни, де нині гідні нащадки сивочолих ветеранів відвойовують нашу Богом дану землю, захищають інтереси незалежності нашої держави, її територіальну цілісність і недоторканість кордонів, демонструючи всьому світові нескореність агресору, приклади мужності і вірності громадянському обов’язку.

Наприкінці заходу учасники урочистостей хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих, всіх тих, хто в часи війни віддали життя за свою країну.

Вічна слава героям, що полягли у боях за свободу і незалежність нашої Батьківщини. Вічна слава фронтовикам, що пройшли важкими дорогами війни.

 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія