У Новограді-Волинському відзначили 71-у річницю визволення України від фашистських загарбників

29 Жовтня 2015, 23:35

28 жовтня у Новограді-Волинському з нагоди 71-ої річниці визволення України від фашистських загарбників відбулося покладання квітів до пам’ятних знаків землякам, загиблим у роки ІІ Світової війни у міському сквері Слави. Вдячні нащадки щорічно у цей день вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

Цього ж дня у великій залі Будинку рад відбулося урочисте засідання клубу „Ветеран“. Із доповіддю про історію  запеклої боротьби наших славних воїнів  виступив голова ради ветеранів міста Василь Парфьонов. Невимовно страшних втрат зазнав український народ у тій страшній воєнній круговерті, що розметала, нівечила і розтоптала, мільйони людських доль. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих на фронтах, закатованих у фашистських катівнях, спалених у пекельних крематоріях, замучених голодом , всіх тих хто віддав своє життя за Перемогу.

Слова вдячності на адресу сивочолих ветеранів висловила заступник міського голови – начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради Лариса Шутова. Виступаючи перед присутнім зібранням, Лариса Валентинівна наголосила: “У цей світлий і водночас сумний день, дуже важливий і незабутній для всіх, хто визволяв Україну ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих, висловлюємо вдячність і повагу живим, згадуємо всіх тих, кого з нами немає вже в мирний час. Ми  всі в неоплатному боргу перед вами. Ви відвойовували кожен сантиметр нашої Батьківщини, безстрашно винищуючи ворога і 28 жовтня 1944 року визволили неньку  Україну від нацистських загарбників.” Також Лариса Валентинівна згадала про події, які нині відбуваються на сході  державі: „Чи могли ми припустити, що через сім десятиліть ваші онуки і правнуки хоробрі, сильні, патріотичні, будуть вимушені встати на захист територіальної цілісності держави на сході України.“ У своєму виступі посадовець побажала сивочолим ветеранам міцного здоров’я, довголіття, добра та віри у краще майбутнє нашої України.

На урочистому зібранні Подяками міського голови були  відзначені учасники бойових дій Верховцький Б.К., Козир Ф.І., Пашкевич О.А., Ребель А.В., фабрицький М.Ф., Шнірель А.А., Бондар О.І., .Бущенко М.Т., Годлевська Г.С., Драпіковський А.І., Іванова Н.Ф., Крикота В.В., Матвєєв В.О., Наумець М.М., Пашкевич О.Г., Прокова Л.А., Беднаш Г.О.. Спогадами та власними переживаннями  про воєнні часи  поділився із присутніми учасник бойових дій  Арон Вольфович Ребель.

Представники самодіяльних колективів міста, творчої молоді міста привітали присутніх тематичними музичними номерами.

В рамках підготовки до 71-ої річниці визволення України від фашистських загарбників протягом жовтня у навчальних закладах міста відбулися зустрічі з ветеранами, у бібліотеках міста проходили тематичні виставки. Працівники управління праці та соціального населення відвідували ветеранів війни за місцем їх проживання, у лікарнях, з метою вивчення стану їх соціально-побутового забезпечення, медичного обслуговування та повсякденних потреб.

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія