У Новограді-Волинському відзначили День журналіста

6 Червня 2016, 1:49

Щороку, 6 червня в Україні відзначається День журналіста. Саме в цей день у 1992 році Спілку журналістів України було прийнято в Міжнародну федерацію журналістів. День журналіста – це не тільки професійне свято працівників засобів масової інформації, а загальнонародне, тому що важко уявити сучасне суспільство без інформації, без засобів її передачі, без професійного погляду на події і факти нашого життя.

Отож напередодні, 3 червня у Новограді-Волинському міська влада урочисто привітала місцеві ЗМІ з нагоди професійного свята. Урочистості відбулися у музеї родини Косачів, де зібралися редактори зі своїми колективами усіх 5 місцевих газет та колектив місцевого телебачення – ПП «Студія «Калина».

За сценарієм, розпочалося дійство із запису вітальних слів ведучих, які звернулися до представників mass-media з екрану проектора, а затим вийшли на сцену.

До вітального слова було запрошено міського голову Віктора Весельського, секретаря міської ради Олену Пономаренко і начальника відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради Марію Левицьку. Також на заході був присутній керуючий справами виконавчого комітету міської ради Дмитро Ружицький.

Під час свого виступу очільник міста зазначив: «Шановні журналісти! Прийміть щирі вітання з нагоди вашого професійного свята.

ЗМІ є четвертою гілкою влади і професія журналіста вимагає великої витримки та особистої відповідальності, оскільки потрібно роз’яснювати людям, що ж насправді діється довкола. І саме від того як журналіст подає інформацію, так  вона сприймається населенням, що і формує громадську думку. Важливість цієї справи складно переоцінити. Адже недарма сучасне суспільство називають інформаційним. Сьогодні воно, як ніколи, потребує уважного, розважливого погляду на факти та події, а головне – їх оперативного осмислення та професійного висвітлення.

„Хто володіє інформацією, той володіє світом” – це дуже влучний вислів. Оскільки у ваших руках дійсно найпотужніша зброя – слово. Ви завжди в центрі подій, які відбуваються у нашому місті. Саме від вас новоград-волинці дізнаються про діяльність міської влади, про здобутки і розвиток всіх сфер та галузей.

Приємно відзначити, що журналісти місцевих газет та телебачення завжди були і залишаються у вирі всіх подій. Завдяки вашій праці наші краяни мають можливість постійно відчувати пульс нашого міста, області, країни.

Тож, напередодні свята бажаю вам професійної наснаги, втілення найсміливіших ідей, мрій та планів, а також міцного здоров’я, особистого благополуччя та щастя, вдалих журналістських знахідок, нових звершень та вдячних читачів і глядачів!»

Для детального ознайомлення з колективами та діяльністю місцевих ЗМІ було підготовлено фото-ряд з найяскравішими світлинами журналістів у роботі, що супроводжувався розповідями про них.

Усім редакторам було вручено привітальні листи. Подяками міського голови за сумлінну творчу працю, активну життєву позицію, значний особистий внесок у справу висвітлення в засобах масової інформації актуальних подій соціально-політичного, культурного і економічного життя міста та за нагоди святкування професійного свята Дня журналіста були нагороджені:

·   заступник редактора незалежної інформаційно-громадської газети „Час плюс“ Лукащук Тетяна Володимирівна;

·    керівник комп’ютерного центру Новоград-Волинської щотижневої газети „Звягель“ Луконін Євген Васильович;

·    оператор ПП „Студія „Калина“ Музика Микола Володимирович;

·    завідувач відділом сільського життя Новоград-Волинської міськрайонної офіційної громадсько-політичної газети „Лесин край“ Романюк Інна Юріївна;

·    журналіст інформаційно-аналітичного видання „Поліські новини“ Яроменко Тамара Сергіївна.

Почесну грамоту міської ради отримала телеведуча інформаційного випуску „Підсумки тижня“ Смолковська Світлана Миколаївна.

Заінтригував присутніх вихід до вітального слова начальника відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради Марії Левицької, яка, відповідно до сценарію заходу, перед своїм виступом покинула залу і нібито через термінові справи пішла працювати. Тому ведучі вирішили зв’язатися з нею у «прямому ефірі». Тож, на екрані з’явилася картинка із зображенням робочого кабінету Марії Ярославівни, де відірвавшись від комп’ютера та вибачившись за свою відсутність, вона звернулась до журналістів з вітаннями. Яким же було здивування присутніх, коли перервавши своє вітальне слово, Марія Левицька вийшла до зали та продовжила свій виступ «в живу».

Під час заходу музичні вітання присутнім подарували вокальне тріо «Рід» (керівник – Тетяна Романюк), Анжела Струс, Тетяна Шилова та директор міського палацу культури імені Лесі Українки Ірина Антипчук.

Наприкінці заходу для присутніх було продемонстровано відео з найбільш цікавими моментами записів (те, що залишається за кадром) інформаційного випуску теленовин «Підсумки тижня», що виходить щотижня на місцевому телеканалі. 

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія