У Новограді-Волинському вшанували пам’ять воїнів, які загинули за визволення України від фашистських загарбників
28 жовтня 2016 року українці відзначають 72-у річницю визволення України від фашистських загарбників. У Новограді-Волинському з нагоди цієї дати о 09:30 год. відбулось покладання квітів до пам’ятника воїнам-визволителям у сквері Слави.
Затим на військовому кладовищі відбувся мітинг-реквієм. Представники місцевої влади, ветерани та громадськість міста поклали квіти до обеліску.
Виступаючи перед учасниками мітингу в.о. міського голови Сергій Колотов наголосив на важливості відзначення цього дня, адже ми маємо пам’ятати якою ціною була здобута перемога і віддавати шану полеглим воїнам. «Вже пройшло більше пів століття після закінчення Другої світової війни, але вчені та історики продовжують досліджувати скільки ж мільйонів загинуло та було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації, і точної цифри немає. Навіть якщо взяти наше невеличке місто Новоград-Волинський, то лише тут, на військовому кладовищі, майже 900 могил. А ще в місті був концтабір, де по орієнтовним підрахункам близько 30 тисяч загиблих. Також є кладовище у мікрорайоні «Дружба» та багато інших братських могил. Хтось загинув на полі бою, хтось помер в госпіталях від ран, хтось пішов з життя уже після закінчення війни від того, що не витримало серце чи було підірвано здоров’я. А кожна смерть – це зруйновані сім’ї, зруйновані долі, ненароджені діти та багато іншого горя і руйнувань. Наше завдання сьогодні – пам’ятати. Кожен повинен зробити свій внесок, навіть тим, щоб принести квіти, схилити голову перед обеліском, розповісти дітям те, що нам розповідали батьки та діди, допомогти ветеранам… Адже хто не шанує свого минулого – ніколи не буде мати майбутнього. Слава нашим героям, які віддали свої життя. Нехай буде мир на нашій землі» – зазначив Сергій Юрійович.
Також до присутніх звернулися голова міської організації ветеранів Василь Парфьонов та від молоді міста – учениця 10-го класу СШ №4 Олександра Гнатюк.
Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять воїнів та мирних жителів, які загинули у роки Другої світової війни. Після чого у малій залі міського Палацу культури ім. Лесі Українки відбулось урочисте зібрання клубу «Ветеран».
У ході Другої світової війни воєнні дії на території України відбувалися протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. Весь народ піднявся на захист Батьківщини. Країна перетворилася на величезний бойовий табір, охоплений єдиним поривом розбити ворога, вигнати його з рідної землі.
За підрахунками істориків, у ході війни на наших землях загинуло близько трьох мільйонів воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації.
За сучасними підрахунками, загальні людські втрати України у Другій світовій війні становлять близько 9 мільйонів. Цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, без даху над головою залишилися близько 10 мільйонів людей. Також повністю чи частково було знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. Підраховано, що загальні втрати економіки України у війні сягнули 40 відсотків.
Давно відлунали канонади запеклих боїв, поросли травою окопи, але щороку ми несемо квіти ветеранам, низько вклоняємося і висловлюємо їм слова глибокої вдячності. Ми в неоплатному боргу перед мільйонами тих українців, хто стояв до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися з неї живим.
Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради