У Новограді-Волинському вшанували пам’ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни

29 Серпня 2022, 14:28

29 серпня в Україні відзначають День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за Батьківщину, як нагадування про одну з найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію. Тоді, 29 серпня 2014 року у ході війни ворожі збройні сили, порушивши домовленості, впритул розстріляли колони українських військових. Цього дня 366 український захисників загинуло, 429 зазнали поранень, 158 зникли безвісти, 300 потрапили в полон.

Україна досі переживає найбільше випробування в своїй новітній історії – збройну боротьбу з російським агресором. Мужні сини і доньки українського народу продовжують віддавати найцінніше – своє життя – за те, щоб їх діти жили у вільній та незалежній країні.

Не оминула біда і Новоград-Волинську громаду. Майорять синьо-жовті стяги на місця поховань, прізвища загиблих Героїв викарбувані на граніті Меморіалу загиблим учасникам АТО/ООС, їх іменами названо вулиці…

Біля Меморіалу загиблим учасникам АТО/ООС пройшла церемонія вшанування пам’яті захисників України. Разом із членами сімей загиблих воїнів, участь у зібрані взяли керівництво громади та району, депутати Новоград-Волинської міської ради, громадськість.

Під час заходу згадали поіменно кожного жителя громади, який проявляючи героїзм, сміливість та відвагу загинув захищаючи рідну українську землю від ворогів. Вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання, поклали квіти до Меморіалу та Алеї пам’яті на честь полеглих жінок-захисниць України та низько вклонилися перед їх незламністю духу та жертовним служінням українському народові.

«Низький уклін рідним та близьким загиблих Героїв. Ми всі у вічному боргу перед матерями й батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків. Немає у світі нічого такого, що могло б замінити втрату сина, чоловіка, батька і брата. Час не лікує, рани не загоюються, пам’ять не згасає…

Вічна шана та світла пам’ять загиблим Героям України! Господь відкрив перед ними двері раю, бо пішли вони на небо нескореними…», – наголосив у промові очільник Новоград-Волинської міської територіальної громади Микола Боровець.

Ми маємо пам’ятати про ціну, яку заплатив і продовжує платити наш народ за свою свободу.

Схиляємо голови! Вічна пам’ять Героям!

Чат-бот Гаряча лінія