У Новограді-Волинському вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи

27 Квітня 2016, 2:50

30 років поспіль, з почуттям тривоги і болю, стукають у наші серця дзвони Чорнобильської катастрофи, яка своїми наслідками зачепила долі сотень тисяч громадян і посіяла занепокоєння за майбутнє наступних поколінь українців. В нашій країні про аварію на Чорнобильській атомній електростанції знає кожен. Адже це найбільша техногенна трагедія у світі.

Цьогоріч, 26 квітня виповнилось 30 років з моменту вибуху нa четвертому енергоблоці ЧАЕС. У цей день, у Новограді-Волинському біля пам’ятного знаку жертв Чорнобильської катастрофи відбувся мітинг-реквієм за участю міського голови Віктора Весельського, секретаря міської ради Олени Пономаренко, першого заступника міського голови Сергія Колотова, заступників міського голови Лариси Шутової, Оксани Гвозденко та Юлії Бондаренко, керуючого справами виконавчого комітету міської ради Дмитра Ружицького, голови районної ради Дмитра Рудницького, першого заступника голови районної державної адміністрації Наталії Даниленко, голови міськрайонного громадського об’єднання «Спілка – Чорнобиль» Ярослава Співака, ліквідаторів Чорнобильської аварії та їх родин, а також громадськості. Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку та вшанували пам’ять загиблих рятувальників хвилиною мовчання.

На початку заходу слово для виступу було надано міському голові Віктору Весельському, який зазначив: «Сьогодні, у 30-річницю Чорнобильської трагедії, ми зібралися у цьому сквері після його реконструкції, щоб вшанувати пам’ять загиблих, померлих, потерпілих громадян, котрим волею долі судилося приборкувати атомну стихію. Житомирщина належить до тих регіонів, які найбільше зазнали Чорнобильського лиха, і, не дивлячись на роки, що минули, чорнобильські проблеми не зникають, а нагромаджуються, ставлячи людей у винятково важкі умови життя. Сьогодні не можна похвалитися добрим здоров’ям у потерпілого населення, а особливо дітей. Ось як приклад, у нашому, не такому вже й великому місті, проживає 1171 потерпілих громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Серед них 304 ліквідатори, які з початку травня 1986 року перебували в самому епіцентрі подій. З перших днів аварії на гасінні пожежі працював весь караул Новоград-Волинської пожежної частини, військових частин, що дислоковані у нашому місті. На жаль, хвороби, пов’язані з отриманням великої дози радіації, забрали від нас десятки земляків. Ми втратили багатьох співвітчизників, кращих представників різних професій». Та на завершення свого виступу додав: «Пам’ять – це данина живих усім, хто загинув чи постраждав, рятуючи інших. Як міський голова, разом зі своєю командою та депутатами міської ради, ми прикладемо всіх зусиль для поліпшення життя новоград-волинців».

Також до учасників мітингу звернулисяголова районної ради Дмитро Рудницький, учасник міської спілки ветеранів афганської війни та представники молоді. Вони побажали учасникам ліквідації аварії міцного здоров’я, благополуччя, добробуту, шани і щирої поваги від людей.

Голова міськрайонного громадського об’єднання «Спілка – Чорнобиль» Ярослав Співак подякував за підтримку та реконструкцію скверу (проведення благоустрою території, прилеглої до пам’ятного знаку та встановлення елементу «Янгол») міській владі, в особі міського голови Віктора Весельського та депутатського корпусу.

Затим учасники мітингу пішою ходою під супровід муніципального духового оркестру вирушили центральною вулицею міста, до площі Лесі Українки. Продовжилися урочистості у великій залі міського Палацу культури імені Лесі Українки. На початку концерту-реквієму «Чорнобильські дзвони», зі словами шани та поваги очільник міста вручив почесні грамоти та подяки учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС. Також перед присутніми виступив голова районної ради, який вручив подяки тим, хто 30 років тому став на боротьбу з «мирним» атомом. А голова міськрайонного громадського об’єднання «Спілка – Чорнобиль» відзначив роль ліквідаторів, які ціною своїх життів не допустили більших масштабів трагедії.

Під час концерту-реквієму для присутніх у залі урочисті та сумні пісні, проникливі музичні й хореографічні композиції виконали: молодший хор школи мистецтв (керівник – Тетяна Нестерова), Юлія Маліцька та народний дитячий хореографічний ансамбль «Веселка» (керівник – Катерина Рудакова), Любов Іскрижицька, Юлія Медецька, Віктор Цепак, викладач Школи мистецтв Алевтина Нюкало, танцювальна група народного ансамблю пісні і танцю «Полісся» (керівник – Артур Дірко), вокальний ансамбль «Зоряна симфонія» ЗОШ № 2 (керівник – Тетяна Романюк), хореографічний ансамбль «Глорія» ЗОШ№7 (керівник – Оксана Здонюк), хореографічний ансамбль «Лілея» ЗОШ №9 (керівник – Лариса Федорчук), народний вокальний ансамбль «Віра» (керівник – заслужений працівник культури України Віра Матвійчук), заслужений працівник культури України Петро Фатенко, народний хор ветеранів та солістка Любов Калінська (керівник – заслужений працівник культури України Микола Куркач). Вірш «Повернись якою ти була» продекламувала студентка промислово-економічного технікуму Ірина Куницька.

Як зазначила ведуча та режисер концерту-реквієму з нагоди 30 річчя пам’яті жертв на Чорнобильській АЕС Світлана Смолковська: «Чорнобиль… Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все-одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. У травні 1986 року після аварії на ЧАЕС було евакуйовано із забрудненої зони 116 тисяч людей із 188 населених пунктів. Ті хто пережив страхіття переселення, – особливі люди, вони залишились назавжди з пораненою душею. Це люди, які вже ніколи не повернуться жити до рідних домівок».

І дійсно, відлуння біди стихне ще не скоро. Її наслідки відчують на собі і майбутні покоління. Проте ми маємо з оптимізмом дивитися у майбутнє, вчитися на помилках, зробити все можливе, аби подібне не повторилося, берегти тих, хто жертвував своїм життям та здоров’ям, рятуючи світ.

 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія