У Новограді-Волинському з радіаційною розвідкою перебували фахівці ДНТЦ ЯРБ

26 Липня 2017, 1:27

25 липня фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) перебували у м. Новограді-Волинському з радіаційною розвідкою. Завдяки унікальному обладнанню автомобіля радіаційної розвідки RANIDSONNI, його екіпаж проводив низку радіологічних досліджень. Мешканці міста мали унікальну можливість скористатись безкоштовними послугами мобільної лабораторії і з’ясувати, чи немає навколо небезпечних радіаційних аномалій.

Під час робочої зустрічі з заступником міського голови Віктором Андрійовичем Шалухіним начальник відділу зв’язків з громадськістю Оксана Кучерява поінформувала про наукову діяльність ДНТЦ ЯРБ, яка орієнтована на проведення прикладних досліджень і розробок з метою одержання й використання нових знань у сфері ядерної та радіаційної безпеки, створення нових або вдосконалення існуючих методів і засобів з виконання оцінки безпеки. Діяльність науково-технічного центру складається з таких напрямів: дослідницька діяльність, співробітництво з національними та закордонними науковими організаціями, підготовка наукового персоналу, передавання наявних знань і досвіду, публікації наукових результатів, науково-інформаційна діяльність.

Начальник відділення радіаційної безпеки та науково технічної діяльності Едуард Суховерхий доповів про дослідження, які були проведені у Новограді-Волинському.  «Мешканці міста фахівців ДНТЦ ЯРБ зустріли гостинно. На перевірку приносили сільськогосподарську продукцію, овочі, фрукти.  Ми вкотре переконалися, що приїхали не дарма. Нам вдалося, як мінімум, заспокоїти людей, що радіаційний фон знаходиться у межах природного, крім того підвищили обізнаність громади про радіаційну безпеку», – підсумував експерт.

На завершення зустрічі заступнику міського голови було презентовано саджанець павловнії, яка   поглинає радіоактивні елементи.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія