У с. Майстрів урочисто відкрили меморіальну дошку загиблого воїна АТО Віктора Козака

11 Жовтня 2019, 15:43

Час і доля по-різному перегортають сторінки історії. Та незаперечною залишається істина, що захисник – це почесне звання, найдостойніша відзнака мужності і щирого служіння Батьківщині.

11 жовтня у с. Майстрів увічнили пам’ять старшого прапорщика Віктора Козака, життя якого обірвалося 15 лютого 2015 року під Дебальцеве Донецької області під час захисту миру та спокою на рідній землі.

На відкриття меморіальної дошки, на честь загиблого Героя, зібралися керівництво Новоград-Волинської міської ОТГ, рідні та близькі полеглого, його друзі, військові побратими, жителі села.

Зі словами шани та скорботи звернулася до присутніх в.о. міського голови Оксана Гвозденко: «Ми всі в неоціненному боргу перед нашими захисниками та їхніми сім’ями. Сьогодні, ми низько вклоняємось родині Віктора Олександровича Козака. Ця меморіальна дошка символізує і скорботу, і гордість. Скорботу – за воїном, який героїчно загинув з честю виконавши свій військовий обов’язок. Гордість – за те, що Віктор Олександрович справжній захисник Батьківщини, для якого доля рідної України стала понад усе. Сподіваюсь, що ця меморіальна дошка буде нагадувати наступним поколінням про героїчний вчинок Віктора Козака, а пам’ять про Героя України назавжди залишиться в серцях людей».

Право відкрити меморіальну дошку було надано підполковнику 12-го окремого полку оперативного забезпечення Олександру Тітову та рідному брату загиблого Миколі Козаку.

Згадали про подвиг Героя та висловили співчуття і щиру вдячність родині загиблого: командир 12-го окремого полку оперативного забезпечення Анатолій Загурський, військовий побратим загиблого – Олександр Тітов та жителька села Майстрів Людмила Єфременко.

Зі словами вдячності перед присутніми виступив брат Героя – Микола Козак, який з болем в серці поділився своїми спогадами та подякував всім небайдужим за реалізацію задуму по увічненню пам’яті Віктора Козака.

Після зворушливих промов учасники заходу схилили голови перед світлою пам’яттю Героя – Віктора Козака та усіх, хто поклав своє життя за Україну, вшанувавши їх хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіальної дошки.

Вічна пам’ять Герою!

Довідково:

Козак Віктор Олександрович народився 27 березня 1979 р. в с. Майстрів Новоград-Волинського району Житомирської області.

Дата та місце загибелі: 15 лютого 2015 р., с. Нижнє Лозове, Артемівський район, Донецька область.

Звання: Старший прапорщик.

Посада: Командир машини.

Підрозділ: 144-й окремий батальйон РХБ захисту.

Обставини загибелі: Загинув 15 лютого 2015 р. під час супроводу колони, яка йшла польовою дорогою з смт. Луганське до міста Дебальцеве, потрапивши у засідку поблизу села Нижнє Лозове. Разом з Віктором загинув механік-водій старший сержант О. Чернявський.

Сімейний стан: Залишилися батьки, брат та донька.

Місце поховання: с. Майстрів.

Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Згідно наказу командира 12-го окремого полку оперативного забезпечення №679 від 25 грудня 2015 року, Віктор Козак занесений до «Книги пам’яті» та «Книги пошани». Його фото розміщено в музеї та клубі військової частини. Його прізвище навічно викарбовано на пам’ятній дошці Меморіалу загиблим воїнам Новоград-Волинського гарнізону.

Оксана Талько, начальник відділу інформації
та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія