У січні відзначаємо

1 Січня 2024, 18:42
За новоюліанським календарем перший день нового року і перший день січня – це велике свято Обрізання Господнього і день вшанування пам’яті святителя Василія Великого, якого Церква іменує вселенським вчителем. І вже з 2 січня розпочинається передсвято Богоявлення.
Хрещенський святвечір збере на богослужіння наших вірян вже 5 січня, а 6-го, у свято Богоявлення, як і у переддень, буде звершений Чин великого освячення води. Він звершується лише в ці дні з нагоди свята Хрещення Господнього. Наступного дня, 7 січня, вшановуватимемо святого пророка Іоана Предтечу, який послужив події Хрещення Господнього.
12 січня вшановуватимемо пам՚ять святої мучениці Тетяни і тих з нею, що в Римі були замучені. 17 січня – преподобного Антонія Великого, 19-го – преподобного Макарія Великого.
25 січня – святителя Григорія Богослова – невтомного архіпастиря, захисника християнської віри, автора глибоких і поетичних богословських праць. Він є одним з трьох, разом зі святителями Василієм Великим та Іоаном Золотоустим, хто іменується вселенським учителем і найвидатнішим серед отців Церкви. 27 січня згадуватимемо перенесення мощей святителя Іоана Золотоустого. А 30 січня – відзначатимемо Собор цих трьох вселенських учителів. Слава Богу за все!
Чат-бот Гаряча лінія