У Звягелі оголошено конкурс на створення меморіалу присвяченого жертвам війни в Україні

5 Лютого 2024, 16:34

 

Архітектурний конкурс має на меті пошук кращого проектного рішення меморіалу присвяченого жертвам війни в Україні розміщеного в Cквері пам’яті (м. Звягель, вул. Соборності) як важливого меморіального об’єкта, що вшановуватиме пам’ять жертв війни, загиблих захисників та захисниць України. Очікується, що архітектурні рішення проектних пропозицій стануть взірцем нового підходу до проектування меморіалів в Україні та відображатимуть нові підходи та цінності.

Терміни конкурсу:

5.02.2024 р. — оголошення про архітектурний конкурс на офіційному сайті Звягельської міської ради;

10.03.2024 р. – завершення реєстрації у конкурсі, отримання вихідних даних для проектування;

11.03.2024 р. — початок проектування;

01.05.2024 р. — останній термін прийому конкурсних пропозицій;

03.05.2024 р. — засідання архітектурно-містобудівної ради;

05.05.2024 р. – оголошення результатів конкурсу.

Ключові питання, що повинні бути вирішені в межах конкурсу:

Загальне концептуальне рішення меморіалу

Необхідно запропонувати загальну концепцію, що висвітлюватиме ідею меморіалізації та вшанування памʼяті жертв та загиблих воїнів внаслідок війни в Україні. Загальна концепція комплексу має бути основою для подальших детальних рішень щодо просторового та архітектурного планування Cкверу пам’яті.

Функціонально планувальна структура території

Територія навколо меморіалу має бути доступною для всебічного огляду та доступу до меморіалу, також необхідно передбачити місце масового збору людей для проведення заходів.

Для участі у конкурсі автор або авторський колектив повинен заповнити заявку учасника та надіслати електронною поштою на адресу управління містобудування, архітектури та земельних відносин Звягельської міської ради: up.arxitektura@meta.ua.

Журі конкурсу: Члени міської архітектурно-містобудівної ради при управлінні містобудування, архітектури та земельних відносин Звягельської міської ради.

Також при визначенні переможця будуть враховані рекомендації дорадчої ради, до складу якої увійдуть представники родин загиблих Героїв, громадськості, депутатів та профільних підрозділів Звягельської міської ради.

У конкурсі визначено премію переможцю у розмірі 30 000 грн.

Фінансування проведення конкурсу та виплати премій переможцям конкурсу відбуватиметься за рахунок коштів з джерел, не заборонених чинним законодавством України, а також за рахунок коштів благодійників.

Замовником та організатором конкурсу є управління містобудування, архітектури та земельних відносин Звягельської міської ради.

Вид конкурсу — Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс, що проводиться в один тур. Деталізація розробки конкурсного проекту — проектна пропозиція. Офіційна мова конкурсу — українська. Участь у конкурсі є безкоштовною.

Переможець конкурсу (автор або авторський колектив, що за рішенням журі конкурсу зайняв перше місце в конкурсі) має переважне право на подальше розроблення проектно-кошторисної або містобудівної документації, чи участь у її розробленні.

Подача конкурсних проектів відбувається у визначений термін шляхом надсилання складу конкурсного проекту організатору конкурсу:

– у друкованому вигляді — надсилається шляхом кур’єрської поштової відправки або доставляється особисто за адресою: 11701, м. Звягель, вул. Шевченка, 16, каб. 27, Управління містобудування, архітектури та земельних відносин Звягельської міської ради. На конверті із текстовими матеріалами конкурсного проекту необхідно обов’язково зробити помітку: «на конкурс «Меморіал»;

– у цифровому вигляді надсилається на електронну адресу: up.arxitektura@meta.ua. Темою листа вказати «на конкурс «Меморіал». У листі цифрові матеріали конкурсного проекту подаються посиланнями на завантаження із файлообмінника.

Заявка учасника

Ситуаційна схема

Управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради 

 

Чат-бот Гаряча лінія