У Звягелі пройшов одноденний тренінг на тему «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Житомирській області»

26 Січня 2024, 15:35

Проблема торгівлі людьми є однією із серйозних проблем у мирний час, а наслідки збройної агресії, воєнного стану в країні ще більше сприяють торгівлі людьми та їх експлуатації. Під загрозою торгівлі опиняються як особи, змушені виїхати за кордон, так і ті, хто залишився на території України, особливо на тимчасово окупованих територіях.

24 січня у Звягелі в приміщенні ресторану «Арцах» громадською організацією «Жіночий інформаційно-консультативний центр» за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку та Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні було проведено одноденний тренінг на тему «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Житомирській області».

Учасників тренінгу привітала заступниця міського голови Наталія Борис, яка відзначила актуальність проблеми та її загострення в умовах воєнного стану, вручила Подяки міського голови організаторам заходу за співпрацю та проведення тренінгу. Голова ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр» Ірина Бабенко та координаторка проєкту від МО з міграції Євгенія  Гринчук наголосили на важливості обізнаності населення з даного питання

У тренінгу взяли участь фахівці Звягельської міської територіальної громади, які надають соціальні, освітні, медичні, психологічні, правові послуги населенню, зокрема ВПО.

Метою заходу було підвищити спроможність учасників ефективно протидіяти торгівлі людьми, розвинути їх компетенції у запобіганні цим злочинам та налагодити координацію зусиль різних структур на локальному рівні.

Учасники були ознайомлені з правовими засадами протидії торгівлі людьми в Україні. У ході тренінгу було наголошено на необхідності дотримання Національного механізму взаємодії суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, їх повноваження та взаємодія; а також на механізм перенаправлення осіб, постраждалих від торгівлі людьми, для отримання ними гарантованої державою допомоги.

Ознайомлення з теоретичним матеріалом супроводжувалось переглядом тематичних відеосюжетів, презентацій, аналізом реальних історій людей, що постраждали від торгівлі людьми, виконанням практичних технік самодопомоги з подолання стресу та стабілізації емоційного стану.

Усі витрати на проведення тренінгу були здійснені у рамках проєкту за рахунок організаторів.

 

Управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту

ГО “Жіночий інформаційно-консультативний центр”

Чат-бот Гаряча лінія