У Звягелі реалізовуватиметься проєкт зі збереження ментального здоров’я вагітних та молодих матерів

19 Червня 2024, 14:34

Збереження ментального здоров’я населення в сучасних складних умовах є надзвичайно важливим. Саме тому використовуємо усі можливості для його покращення.

Нещодавно відбулася онлайн-зустріч з представниками Міжнародної організації РАТН щодо впровадження чергового спільного проекту у нашій громаді, у якій з боку міської ради прийняли участь заступниця міського голови Ірина Гудзь, начальник відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності Юрій Савич та очільниця КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Звягельської міської ради Інна Вошко.
PATH надасть підтримку у створенні та організації роботи ресурсної кімнати та груп само- та взаємодопомоги для вагітних та молодих матерів для профілактики материнської депресії на базі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Звягельської міської ради. Цей захід впроваджується в рамках проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» за напрямком «Програма попередження та подолання пренатальної депресії», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Проектом передбачено створення та облаштування усім необхідним ресурсної кімнати, проведення навчань для медичних працівників з психологічної грамотності та методам роботи з вагітними та молодими матерями.
Також буде проведено скринінг стану ментального здоров’я вагітних та молодих матерів та відповідний аналіз результатів, інформаційну роботу з питань попередження та подолання проблем вагітних та молодих матерів у галузі психічного здоров’я та з питань сприяння ранньому розвитку дитини.
Крім того, буде організовано надання постійних індивідуальних консультацій та проведення занять Школи матерів для вагітних та молодих матерів для з їхнього стабільного психоемоційного стану під час спостереження за вагітністю та після пологів протягом перших років життя дитини.

Учасники зустрічі обговорили основні етапи впровадження проекту, який буде реалізовуватися спільно з громадською організацією «Відроджена Україна», яку у результаті конкурсу відібрав PATH для супроводу проекту.

Відділ підтримки громадських ініціатив та енергоефективності

Чат-бот Гаряча лінія