У Звягелі розпочав роботу офіс підтримки малого і мікробізнесу “Зроблено в Україні”

4 Липня 2024, 9:21

У Звягелі відкрито другий у Житомирській області регіональний офіс підтримки малого та мікробізнесу економічної платформи «Зроблено в Україні» у рамках співпраці міжнародних партнерів з Мінекономіки та Державної служби зайнятості, діяльність якого спрямована на комплексний підхід в інформуванні та консультуванні щодо урядових та регіональних програм розвитку підприємництва, підтримки малого і мікробізнесу.

 

В урочистостях взяли участь: заступник начальника Житомирської ОВА Костянтин Лопушанський, начальник Звягельської РВА Іван Туровський і його перший заступник Юрій Оханський, директорка Житомирського обласного центру зайнятості Галина Корінна, заступниця голови Звягельської міської ради Ірина Гудзь, директор філії Віктор Сербін, начальниця відділу економічного планування та підприємницької діяльності Алла Володіна, партнери служби зайнятості та підприємці, які успішно скористались грантами для розвитку бізнесу.

 

Як зазначається фахівцями регіонального офісу, що діятиме на базі Звягельської філії Житомирського обласного центру зайнятості Звягельська філія Житомирського обласного центру зайнятості , локальні виробники й ті, хто планують розпочати власну справу відтепер тут можуть отримати консультації та допомогу в оформленні документів, написанні бізнес-планів, подачі документів на гранти та інші програми підтримки.

 

Галина Корінна, директорка Житомирського обласного центру зайнятості переконана, що Служба зайнятості не випадково стала майданчиком для впровадження економічної платформи «Зроблено в Україні». «Президент та Уряд переконалися в дієздатності Служби зайнятості, яка має найбільш розгалужену мережу. У всіх бувших районних центрах Житомирської області ми зберегли осередки Служби зайнятості. На сьогоднішній день ми вийшли за межі наших звичайних клієнтів. Спектр послуг значно розширився.» – зазначає Галина Віталіївна. За словами очільниці обласного центру зайнятості з моменту запуску урядових програм (два роки програмі «Власна справа» і 15 місяців програмі «Гранти для ветеранів») жителі Житомирщини подали понад 2200 заявок, близько 1000 з яких отримали фінансування для реалізації бізнес-планів. Загальна сума грантових коштів, які отримали підприємці, склала майже 239 млн грн. Освоєння цих інвестицій додасть в області щонайменше 2000 нових робочих місць.

 

Костянтин Лопушанський, заступник начальника Житомирської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації зазначив, що відкриття у Звягелі офісу «Зроблено в Україні» точно сприятиме не лише економічній грамотності, а й у певній мірі цифровій. «У нас на порталі Дія.Освіта є окремі гайди, які, я думаю будуть цікаві по певним професіям. Тут можна підняти рівень цифрової грамотності для людей, які цим цікавляться» – говорить Костянтин.

 

Поділилися історіями здобуття гранів і самі ж підприємці.

Марина Василівна Максименко, директор меблевої фабрики “Гарант Експорт” – грант на виробництво переробної промисловості; облаштування робочого місця для особи з інвалідністю; працевлаштування 5 чоловік із числа ВПО.

Олена Михайлівна Гусєва, підприємиця – “Центр здорового хребта” – обслуговування ветеранів на пільгових умовах, дружина ветерана, грантоотримувачка (500 тис. грн).

Богдан Валерійович Рибалко, підприємець, ветеран, ВПО із Херсону – надання послуг з обробітку полів агродроном – безпілотний літальний апарат для обслуговування сільськогосподарських угідь, грантоотримувач (500 тис. грн).

 

Обговорили з представниками обласної та місцевої влади, бізнесу та соціальними партнерами актуальні програми служби зайнятості, якими можуть скористатися роботодавці Звягельщини. Це додатковий стимул від держави при створенні або відновленні бізнесу, при працевлаштуванні учасників бойових дій, внутрішніх переселенців та людей з інвалідністю.

 

Адреса новоствореного офісу: м. Звягель, вул. Замкова, 7.

Детальніше: Звягельська філія Житомирського обласного центру зайнятості

Чат-бот Гаряча лінія