У Звягелі відбувся інтерактивний навчальний тренінг з організації та впровадження шкільного громадського бюджету “UChange SPB: Школа мрії”

1 Березня 2024, 13:49
28 лютого 2024 року в приміщенні IDEA-Hub Палацу культури імені Лесі Українки відбувся інтерактивний навчальний тренінг з організації та впровадження шкільного громадського бюджету “UChange SPB: Школа мрії”, який проводиться за методикою Ради Європи CivicLab в рамках менторської підтримки проєктом «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь в умовах війни та післявоєнний період» в партнерстві з ГО «Форум розвитку громадянського суспільства».
Учасниками тренінгу були учні з учнівських груп та конкурсних комісій, які були створені у 12 закладах загальної середньої освіти Звягельської міської територіальної громади.
З вітальним словом до учасників звернулася Олеся Архипська, національна експертка Ради Європи, співголова Координаційної ради Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», яка надавала менторську підтримку протягом всього заходу.
Тетяна Балаушко, головний спеціаліст управління освіти і науки міської ради, відповідальна за впровадження ШГБ на рівні управління освіти і науки міської ради, ще раз нагадала учасникам про основні етапи та часові рамки впровадження шкільного громадського бюджету. Також зазначила, що завдячуючи міській владі, депутатам міської ради було виділено на впровадження ШГБ (написання проєктів для 12 закладів загальної середньої освіти 680 000 грн.
Аліса Березюк, член Учнівської групи, ліцею №4 поділилася досвідом створення Учнівської групи.
Під час захопливої інтерактивної гри «UChange:SPB» учасники дізналися про шкільний громадський бюджет: як організувати кожен з етапів та весь процес ШГБ в цілому, для того щоб побудувати школу своєї мрії, навчитися брати участь в шкільному громадському бюджеті та перетворити власні ідеї на круті проєкти, що розвивають впливову, активну молодь та відповідальну Звягельську міську територіальну громаду.
Робота відбувалася за методикою Ради Європи CivicLab у малих групах. Під час роботи використовувалося унікальне ігрове поле UChange SPB.
Тренерами виступили учасники дводенного табору, який проходив у м.Києві (8 та 9 лютого): Іванова Світлана (Гімназія №5), Олексійчук Олександра (Гімназія №10), Дахіна Олеся (Гімназія №9), а допомагали їм Головінська Юлія (Гімназія №3) та Федоруца Віта (Гімназія №7).
Після завершення гри команди презентували напрацьовані проекти та розповіли про етапи їх реалізації.
Активні, свідомі та відповідальні учасники шкільного громадського бюджету в майбутньому розбудовуватимуть та підніматимуть Україну, тому велика подяка організаторам та тренерам за формування навичок під час гри, які у подальшому допоможуть дітям ефективніше використовувати цифрові інструменти для успішної реалізації своїх проєктів!
На завершення Олеся Архипська подякувала всім за активну участь і повідомила, що 6 березня планується онлайн тренінг «Формування кошторису проєктів ШГБ».

Дякуємо представникам Ради Європи за допомогу і підтримку у впровадженні конкурсу «Шкільний громадський проєкт».

Управління освіти і науки Звягельської міської ради

Чат-бот Гаряча лінія