У Звягелі відкриється перший ESTEAM-простір для молоді Ko_Laba

11 Червня 2024, 16:51

Незабаром у Звягелі відкриється перший ESTEAM-простір для молоді під назвою Ko_Laba. Це ініціатива Управління культури і туризму Звягельської міської ради, яка реалізується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та громадською організацією GoGlobal.

Сьогодні, 11 червня, відбулася перша презентація молодіжного простору Ko_Laba., який вже скоро запрацює у нашій громаді на базі туристичного центру.
Ko_Labа – це перший молодіжний простір з фокусом на ESTEAM, який поєднає шість основних напрямів діяльності проєкту, а саме підприємництво (Entrepreneurship), наука (Science), технології (Technology), інженерія (Engineering), мистецтво (Arts) та математику (Math). Простір отримав назву Ko_Laba, бо саме вона поєднує в собі спільну роботу та фокус на дослідження, експериментування та реалізацію ідей.
Мета проєкту – допомогти молоді отримати практичні навички спрямовані на розвиток інноваційного мислення, творчості, аналітичних здібностей та практичних навичок, які будуть корисними для кар’єри та життя.
ESTEAM – це інтегрований практичний підхід до навчання, в рамках якого підлітки здобудуть широкий спектр навичок, які відображають вимоги сучасного світу та допоможуть їм активно взаємодіяти з ним.
В Ko_Labа молодь зможе освоїти використання технологій цифрового виробництва та прототипування, таких як 3D-друк та лазерна різка, ознайомитися з принципами роботи електроніки та робототехніки, експериментувати з технологіями віртуальної та доповненої реальності, підвищити рівень своїх комунікаційних навичок для ефективної співпраці в команді та взаємодії з іншими, критичного мислення та аналізу інформації для прийняття обґрунтованих рішень тощо.
Цілі проєкту амбітні:
● Поглиблене вивчення ESTEAM та реалізація інноваційних і соціальних проєктів для громади на базі отриманих знань, використовуючи сучасні підходи, наприклад, такі як smart city або створення чат-боту на базі ШІ для швидкої обробки запитів громадян чи сповіщення про важливі події.
● Допомога розвитку творчих здібностей та вміння думати інноваційно. А саме, створення місць для творчості з використанням цифрових технологій.
● Особистісне зростання та підтримка психо-емоційного здоров’я. Планується проведення тренінгів з розвитку лідерських якостей та комунікаційних навичок. Надання психологічної підтримки та консультування для учасників проєкту.
● Інформація та підтримка для тих, хто цікавиться ESTEAM-професіями: організація лекцій, майстер-класів та консультацій з представниками високотехнологічних галузей. Проведення кар’єрних ярмарків та стажувань для ознайомлення з різноманітними ESTEAM-професіями.
“Наше Покоління перемоги має потребу в сучасних можливостях та підходах до навчання. Особливо, на прифронтових територіях, де про офлайн навчання навіть не йдеться, через постійні тривоги та обстріли. Саме тому ми створюємо 12 молодіжних просторів з фокусом на ESTEAM. Адже це про ті практичні навички, які так необхідні нашим підліткам. У просторах вони зможуть зустрічатись, спілкуватись, працювати у командах, навчатись, пробувати сучасні технології для вирішення рішень, прототипувати та реалізовувати свої ідеї, розвивати дизайн мислення та підприємництво”, — коментує директорка GoGlobal Тетяна Коврига.
Взагалі в Україні планується відкрити 12 таких просторів.
Молодіжні простори мають стати місцем для навчання, творчості та розвитку молоді, враховуючи сучасні зміни у навчальному процесі, викликані швидким технологічним розвитком, пандемією COVID-19 та життям під час повномасштабного вторгнення, розбиті школи, обстріли, ускладнений доступ до освіти.
Для реєстрації в проєкті Молодіжного простору Ko_Laba у Звягелі переходь за посиланням https://forms.gle/Xf7ALRTGiKY7373d9 або скануй код.

__________________

Проєкт реалізується за фінансової підтримки та у партнерстві Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та за підтримки Малої академії наук України та Міністерства освіти та науки України.

Туристичний центр м.Звягель

GoGlobal

Чат-бот Гаряча лінія