У Звягелі жінка стала жертвою поширеної схеми шахрайства

9 Серпня 2023, 9:20
Орендуєте помешкання? Огляньте його, ознайомтесь з документами, аж тоді платіть, – поліція

Днями у Звягелі жінка натрапила на таку поширену схему шахрайства. Вона переказала завдаток за винайм квартири, однак залишилася без бажаного житла та власних коштів.
Поліцейським заявниця розповіла, що на одній з популярних Інтернет-платформ знайшла оголошення щодо оренди житла. Жінка, переглянувши гарні фото, вже уявляла переїзд…
«Орендодавець» переконав її перерахувати кошти на банківську картку без попереднього огляду квартири. Вона надіслала майже 12 тисяч гривень на рахунок незнайомця. Після чого «власник квартири» перестав виходити на звʼязок …
Як же безпечно здійснювати покупки або отримувати послуги в мережі та як зрозуміти, що вас хочуть ошукати?
Переглядаючи фото, перевірте, що воно реальне. Наприклад, пошукайте зображення за допомогою відповідних функцій в Інтеренті.
Також може приваблювати і ціна. Якщо вам пропонують товар, ціна якого надто низька, висока вірогідність, що вас хочуть ошукати.
Інколи продавець може запевняти, що у нього «на порозі» інший клієнт, який ось-ось забере товар. Маніпулює вами, не залишивши час на роздуми. Це все для того, щоб ви швидше переказали гроші.
Шахраї створюють ілюзію перемоги, буцімто саме ви вигідно отримали бажане.
Онлайн покупки та платформи з надання послуг значно спрощують наше життя. Однак з іншої сторони екрану можуть знаходитися шахраї. Тож зауважте: винайм житла, купівля транспортного засобу та інші угоди мають відбуватися при особистій зустрічі з реальними продавцями чи власниками, або їх офіційними представниками.
Обов’язково укладайте офіційний письмовий договір про оренду житла, офісу чи інше приміщення. Крім того, перевіряйте правовстановлюючі документи на квартиру.
Це захистить ваші інтереси і надасть гарантії кожній зі сторін.

Відділ комунікації поліції Житомирської області

Чат-бот Гаряча лінія