У Звягельській міській територіальній громаді вже вдруге створено сім’ю патронатного вихователя

28 Грудня 2022, 8:52

26 грудня в Звягельській громаді  відбулася знакова подія  – міський голова Микола Боровець підписав Договір з сім’єю патронатного вихователя, який передбачає надання послуги  з патронату над дитиною та допомогу сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах.

У Звягельській міській територіальній громаді вже вдруге створено сім’ю патронатного вихователя, які успішно пройшли навчання та отримали рекомендації щодо готовності надавати послуги з патронату над дитиною, готові допомагати дітям та їхнім родинам.

Підписання договору є важливою подією для громади, адже в умовах державних реформ децентралізації влади та деінституалізації, розвиток соціальних послуг для сімей і  дітей – це єдиний шлях подолання негативних соціальних явищ, один із інструментів цивільно-правового захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Після підписання договору в сім’ю патронатного вихователя влаштовано 2 малолітніх дітей.

 

Служба у справах дітей міської ради

Чат-бот Гаряча лінія