Учасникам бойових дій – безкоштовне професійне навчання

10 Липня 2024, 16:53

Від початку війни багато українців набули статусу учасників бойових дій. Держава ініціювала ряд спеціальних програм та сервісів, спрямованих на допомогу захисникам та членам їх родин. Один з них – експериментальний проєкт з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Колишні військовослужбовці зможуть здобути новий фах, пройти перепідготовку або підвищити рівень кваліфікації, у тому числі на курсах цільового призначення. Строк навчання до 6 місяців, яке може здійснюватися за очною (денною, вечірньою), дистанційною, дуальною формами за 95 робітничими професіями та 365 освітніми програмами.

Громадяни з числа учасників бойових дій або з інвалідністю внаслідок війни для проходження навчання мають:

обрати професію, програму з переліку ліцензованих професій (докладніше –тут https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu/choice).

обрати заклад професійної освіти Державної служби зайнятості (у 8 містах України – м. Дніпро, Полтава, Львів, Одеса, Івано-Франківськ, Рівне, Суми, Харків);

подати заяву до центру зайнятості – заяву особисто в паперовій або електронній формі, а також пред’явити:

  • паспорт громадянина України;
  • посвідчення учасника бойових дій або посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • документ про освіту, або дублікат такого документу;
  • ідентифікаційний код;
  • копію довідки до акту огляду медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації (для людей з інвалідністю внаслідок війни).

Подати онлайн-заяву на проходження навчання можна тут https://edveteran.dcz.gov.ua/.

Важливо. Служба зайнятості компенсує витрати на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку та забезпечує місцем проживання на період навчання. Крім того, витрати на проїзд та проживання компенсуватимуться й особам, які супроводжуватимуть людей з інвалідністю внаслідок війни І групи.

Маєте запитання щодо отримання послуг служби зайнятості на Житомирщині – телефонуйте нам на «гарячі» лінії 0-800-600-348 і 063-214-41-75 або пишіть на телеграм-канал https://t.me/DCZ_Zhytomyr .

А також скористайтеся телеграм-каналом «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz або сайтом Державної служби зайнятості dcz.gov.ua розділ «Шукаю роботу» за посиланням https://www.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy

Чат-бот Гаряча лінія