Управління соціального захисту населення інформує: щодо порядку надання населенню субсидій

23 Січня 2024, 14:31

Програму житлових субсидій було започатковано у 1995 році рішенням Уряду України для допомоги малозабезпеченим родинам в оплаті житлово-комунальних послуг. Вже більше двадцяти років ця програма залишається головним механізмом соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Житлова субсидія — це адресна державна соціальна допомога людям, які не можуть самостійно платити за житлово-комунальні послуги: оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, комунальні послуги, придбання скрапленого газу або твердого та рідкого пічного побутового палива.

Умови призначення житлових субсидій та порядок їх надання визначено в Положенні про порядок призначення житлових субсидій, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848.

Заяви про призначення та надання житлової субсидії за формою з необхідними  документами  та/або   відомостями    приймаються    від   громадян уповноваженими  посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної   громади   або   військової адміністрації, органами Пенсійного фонду України, у тому числі у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України, засобами Порталу Дія).

Призначення і виплату житлових субсидій здійснюють органи пенсійного фонду починаючи з 1 грудня 2022 року.

Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає за місцем реєстрації (орендарі, внутрішньо переміщені особи – за фактичним місцем проживання):

Право на субсидію мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Субсидія призначається:

  •         одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;
  •         особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, за рішенням суду, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, якщо нараховується плата за житлово-комунальні послуги (до заяви додаються відповідні документи, що підтверджують проживання за фактичною адресою домогосподарства);
  •          особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) без укладення договору найму (оренди) житла, у разі коли вона є внутрішньо переміщеною (до заяви додаються відповідні документи, що підтверджують проживання за фактичною адресою домогосподарства);
  • неповнолітнім дітям, які залишились без батьківської опіки (піклування), або недієздатним особам працездатного віку, над якими встановлено опіку (за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується виходячи з розміру пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей та недієздатних осіб.

Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:

  • на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня;
  • на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня;
  • для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, субсидія на опалювальний сезон — з 16 жовтня по 15 квітня включно.

“Дізнатися інформацію про житлову субсидію можна у кілька способів. Для цього потрібно: звернутися особисто до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України за місцем проживання; зателефонувати на номери «гарячих» телефонних ліній в районах або зайти на вебпортал електронних послуг (www/portal.pfu.gov.ua); авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису або Дія.

Управління соціального захисту населення міської ради 

Чат-бот Гаряча лінія