Урочиста церемонія підняття Державного Прапора України

23 Серпня 2020, 12:23

…Розгорнуло прапор сонячно-блакитний,
Прапор України, рідний, заповітний!
О. Олесь

В День Державного Прапора України 23 серпня над площею Лесі Українки замайорів синьо-жовтий стяг. Почесну місію підняти на флагштоку   Державний Прапор України виконали в.о. міського голови Оксана Гвозденко та старший лейтенант 54-го окремого розвідувального батальйону Богдан Першко. Свідками урочистої церемонії стали заступник міського голови – начальник фінансового управління міської ради Ірина Ящук, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Дмитро Ружицький, посадовці та представники громадськості.

Цілі покоління, наші предки боролися за державність, йшли до власної незалежності із синьо-жовтими прапорами. Цей символ багатьох надихає жити і творити заради процвітання нашої рідної України. Тому відзначення Дня Державного Прапору України – це вияв пошани як до своєї національної символіки, так і до подвигу всіх тих, хто відстоював право українців на власну самоідентичність.

Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих воїнів, мирних жителів, усіх патріотів України, які віддали своє життя заради свободи нашої держави, а також помолилися за воїнів, які сьогодні відстоюють наше майбутнє та незалежність.

Потому народний ансамбль танцю «Веселка» (керівник Катерина Рудакова) виконав флешмоб «Ми єдина родина». Також цього дня новоград-волинці вивісили державні прапори на будівлях підприємств, державних установ та організацій, а також на житлових будинках.

 

Довідково: Уперше синьо-жовтий прапор згадується в історії сучасних територій України як герб Львівської землі. Під ним воювали в Грюнвальдській битві 1410 року. З XVIII століття козаки почали використовувати хоругви жовтого і блакитного кольорів, а в 1918 році прапором нової української держави став синьо-жовтий прапор із синім згори.

Саме в такому вигляді символ був описаний в постанові Верховної Ради України 28 січня 1992 року.

На загальнодержавному рівні свято встановлене указом Президента України Леоніда Кучми у 2004 році. В свою чергу Президент України Віктор Ющенко у 2009 році заснував церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Найбільший прапор України має розмір 40х60 метрів, він повністю ідентичний до пропорцій стандартного: дві рівні смуги, а ширина і висота мають співвідношення 2:3. Стяг внесли до Книги рекордів України. Прапор розгорнули у прифронтовому Маріуполі, після того, як місто звільнили від окупантів.

 

Олена Обух, головний спеціаліст відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія