Урочиста хода та мітинг: новоград-волинці вшанували воїнів-афганців

15 Лютого 2020, 13:23

15 лютого 1989 року – це день, коли останній радянський солдат покинув афганську землю. Полегшено зітхнули матері – перестали йти похоронки з тих далеких країв… І хоч назавжди було закрито сторінку героїчного й драматичного літопису, та й через десятиліття нагадуватимуть про ту трагедію обеліски, пам’ятники та могили юнаків, які загинули в Афганістані.

За багаторічною традицією 15 лютого 2020 року – у день Стрітення Господнього, керівництво міської та районної влади, учасники бойових дій на території інших держав та їх родини, ветерани Афганської війни, представники старшого покоління та молодь пройшли урочистою ходою від площі Лесі Українки до пам’ятного знаку на честь воїнів-інтернаціоналістів, де відбувся мітинг.

Учасники ходи вшанували пам’ять загиблих героїв покладанням квітів до підніжжя Арки Небесній Сотні та загиблим учасникам АТО, пам’ятного знаку «Гармата» та пам’ятного знаку на честь воїнів-інтернаціоналістів, на якому викарбувані імена загиблих у Афганській війні звягельчан.

«Наші земляки втрачали своє здоров’я і життя в різних куточках світу, воюючи в країнах Близького і Далекого Сходу, в Африці і Латинській Америці. Особливе місце у пам’яті нашого народу займає 10-річна війна в Афганістані. Через Афган пройшло понад 160 тисяч українців. Майже кожен четвертий серед загиблих – наш земляк, а це 3 тисячі 300 синів, чоловіків, батьків. Схиляємо голови на знак шани та глибокої вдячності за ваш подвиг та витримку! Честь і слава вам, шановні ветерани Афганістану!» – підкреслила у своєму виступі в.о. міського голови Олена Пономаренко.

Також Олена Анатоліївна вручила голові Новоград-Волинської спілки ветеранів афганської війни Юрію Шевчуку екземпляр книги «Долі, обпалені «Афганом»», 300 примірників якої вийшли коштом міського бюджету в подарунок учасникам афганської війни та родинам загиблих. У книзі зібрано матеріали з періодичних видань про земляків, які виконували інтернаціональний обов’язок в Афганістані з 1979 по 1989 роки, подано їх спогади та біографічні дані.

Поділяючи біль тих, хто втратив на цій війні своїх рідних і близьких, дітей і чоловіків, віддаючи данину поваги учасникам локальних війн у багатьох інших «гарячих» точках світу, присутні схилили голови у хвилині мовчання. Для тих, кого з нами вже немає, прозвучав військовий салют.

Від Української та Новоград-Волинської спілок ветеранів афганської війни воїни-афганці отримали медалі.

Оксана Талько, начальник відділу інформації
та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія