Урочистості з нагоди міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела»
З нагоди міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела», яке у Звягелі проводять щороку, відбулася низка урочистих заходів, присвячених пам’яті видатної землячки Лесі Українки, що об’єднали громадськість, представників влади та поціновувачів мистецтва.
Перш за все поклали квіти до пам’ятника Лесі Українки та її погруддя. Ця традиційна церемонія є важливим символом шани та поваги до Лесі Українки, яка своєю творчістю зробила неоціненний внесок у розвиток української літератури.
Опісля урочистості продовжилися на території Літературно-меморіального музею Лесі Українки, де після невеликої екскурсії Лесиною домівкою, відбувся культурно-мистецький івент «Слово живуще-віки невмируще», в ході якого вручили обласну літературно-мистецьку премію імені Лесі Українки.
Міський голова Микола Боровець зазначив, що Лесина оселя стала магнітом для творчих і обдарованих людей і стало гарною традицією саме тут відзначати найталановитіших особистостей нашого краю.
З вітальним словом до присутніх звернулися начальник Управління культури і туризму ЖОВА Анатолій Душко та голова Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреатка премії імені Лесі Українки Світлана Гресь.
Цьогоріч звання лауреатів обласної літературно-мистецької премії імені Лесі Українки отримали:
– у номінації «Образотворче мистецтво» – майстер народної творчості України з художньої обробки деревини Валерій Земнухов;
– у номінації «Дослідження і пропаганда творчої спадщини Лесі Українки» – завідувачка відділу вокалу та хору Звягельської школи мистецтв Майя Куханська;
– у номінації «Література» – заслужений працівник культури України, майстер народної творчості України, член Національної спілки письменників України, директор Краєзнавчого музею Романівщини Юрій Кондратюк.
Під час заходу присутні мали можливість насолодитися чудовими пісенними композиціями від народного вокального аматорського ансамблю «Віра» та композиторки, педагога, незмінної учасниці мистецьких подій, пов’язаних з творчістю Лесі Українки Лариси Бойко.
Микола Мартинюк, Заслужений працівник культури України, лауреат премії імені Лесі Українки, режисер, автор літературно-мистецького свята «Лесині джерела», розповів про історію свята, яке відбувається щорічно з 1987 року.
На завершення відбулася презентація вінчального віночка Олени Пчілки створеного в рамках проєкту «Освячені коханням» майстринею народної творчості, викладачкою Звягельського вищого професійного училища Світланою Голенею у співпраці з Київським музеєм Лесі Українки.
Гості музею могли також насолодитися виставкою видатного художника сучасності, співця рідного Полісся, народного художника України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, почесного академіка НАНУ Миколи Максименка.
«Лесині джерела» – це багаторічна непересічна подія у житті нашої громади, яка обʼєднує талановитих митців, їх унікальні роботи та всіх поціновувачів мистецтва. Це не просто творчість, це – спосіб життя, культурна спадщина і невичерпне джерело натхнення.
Під час війни особливо важливо зберігати та популяризувати власну культуру, щоб показати світу та усім громадянам, що наша нація жива і не здається та протистоїть ворожій пропаганді.