Успішне завершення весняно-польових робіт – запорука високих врожаїв          

2 Червня 2023, 14:30

Незважаючи на складні погодно-кліматичні умови цьогорічної весни, сільськогосподарські підприємства Звягельської міської територіальної громади вчасно завершили комплекс весняно-польових робіт. Необхідно відзначити, що тільки за першу декаду квітня випало 385% середньостатистичної місячної норми опадів. Велике перезволоження завадило вчасно почати посів ярих культур як на присадибних ділянках громадян, так і на полях агроформувань громади.

Як і передбачалось, господарники зробили ухил на вирощування пізніх експортних культур. Всього посіяно 3220 га кукурудзи на зерно, 2376 га сої, 340 га соняшнику, 150 га гречки. Площі ранніх ярих зернових та зернобобових (ячмінь, овес, горох, вика) становлять від 15 до 60 га.

У зв’язку зі зменшенням експорту зернових фінансовий стан ряду господарств погіршився. Аграрії громади вимушені залучати кредитні ресурси по програмі «Доступні кредити 5-7-9».

Значні об’єми робіт виконано у таких підприємствах як ПОСП «Світоч», СТОВ «Птахівник», ТОВ «Агросоюз», ФГ «Золотий нектар», ПП «Граніт».

Одним із елементів комплексу весняно-польових робіт є догляд за посівами озимих культур. Проведено захист від хвороб та шкідників посівів озимої пшениці на площі біля 1 тис. га та озимого ріпаку на площі 920 га.

Попереду “зелені жнива “. ПП «Галекс-Агро» вже розпочало заготівлю кормів – сіна та сінажу. Продуктивність галузі тваринництва залежить від кількості та якості кормів.

Аграрії громади впевнено вирішують продовольчу безпеку міста та округів.

 

Відділ економічного планування та підприємницької діяльності

Чат-бот Гаряча лінія