УВАГА! ПЕРОРАЛЬНА ВАКЦИНАЦІЯ ДИКИХ М’ЯСОЇДНИХ ТВАРИН

28 Серпня 2020, 14:03

Новоград–Волинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує мешканців Новоград-Волинщини про початок проведення осінньої кампанії пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин (вовків, лисиць, в т.ч. безпритульних собак).

Зазначена кампанія проводитиметься відповідно до наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 546 від 21 серпня 2020 року щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин з метою збереження стабільної епізоотичної ситуації зі сказу на території Житомирської області протягом вересня-жовтня.

Розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину буде здійснюватись за допомогою авіатранспорту із злітно-посадкової смуги, яка розміщена поблизу м. Малин на всій території області (за винятком населених пунктів, водних об’єктів, автомагістралей та заборонних зон для польотів цивільної авіації). Орієнтовно дана кампанія буде здійснена в строки із 02.09.2020р. по 15.09.2020р.

Такий спосіб вакцинації безпечний і для людини, і для навколишнього середовища. Спеціально вибраний саме такий варіант: використовуються невеличкі їстівні брикети-приманки з приємним запахом, аби на них фокусувалися лише тварини, а всередині – активна вакцина. Розкидатиметься вакцина над територією, де проживають дикі тварини, – не над містом, не над жодними іншими населеними пунктами. Лише над лісами і полями. Тому грибникам і ягідникам не варто лякатися, якщо помітять у лісі такий брикетик.
Вакцина являє собою поживну принаду в яку поміщений полімерний блістер з антигеном. Вакцинації підлягають собаки, вовки, лисиці, єнотоподібні собаки, єноти, домашні та дикі кішки. Протипоказання відсутні.

Звертаємось до мешканців району з проханням та порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварини.

Заздалегідь дякуємо за порозуміння!

 

Новоград–Волинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області

Тел. (04141) 3-50-67, 3-50-40

 

Чат-бот Гаряча лінія