В амбулаторіях загальної практики сімейної медицини звягелянам здійснюватиметься видача калію йодид: профілактичний захід

22 Серпня 2023, 14:01

????????????В амбулаторіях загальної практики сімейної медицини звягелянам з 21.08.2023 року здійснюватиметься видача калію йодид. Кому і навіщо?

????‍⚕️????‍⚕️Сімейні лікарі та педіатри під час прийому дітей та вагітних будуть видавати їм із профілактичною метою препарат калію йодиду, який спричиняє нейтралізуючу дію радіоактивного йоду на організм. ❗️Його потрібно буде прийняти тільки в разі реальної радіаційної загрози та в разі офіційного оповіщення❗️
Препарат пацієнтам будуть видавати на виконання рішення комісії ТБНС від 27.07.2023 р. № 17 лише дітям до 3 років та вагітним жінкам Звягельської міської ТГ.
Це профілактичний захід. ❗️Препарат не потрібно приймати зараз.❗️ Його необхідно буде прийняти, якщо, не доведи Боже, буде загроза. Наші лікарі чітко про це говорять. Препарат отримано за розпорядженням управління охорони здоров’я ОДА, відповідно до розподілу серед закладів. Тож аби захистити найбільш вразливу категорію населення (діти від 0 до 3 років та вагітні жінки) комісія прийняла рішення його попередньо роздати.
????????????Просимо батьків дітей від 0 до 3 років звернутися до педіатра, з яким заключено декларацію для отримання калію йодиду. Він надасть препарат та інформаційний буклет з інструкцією прийому.
????????????Вагітних та годуючих жінок просимо звернутися до лікаря загальної практики-сімейного лікаря, з яким заключено декларацію для отримання калію йодиду.
Чат-бот Гаряча лінія