В м.Новоград-Волинський проведено дводенний тренінг з протидії торгівлі людьми

18 Листопада 2015, 2:20

Громадською організацією «Жіночий інформаційно-консультативний центр» (м.Житомир) за підтримки Міністерства соціальної політики України та Координаторів проектів ОБСЄ в області реалізується проект «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми», в рамках якого проводяться тренінги-семінари.

12-13 листопада 2015 року проводилося відповідне навчання у місті Новоград-Волинський у приміщенні Молодіжного центру, учасником якого була методист ІМЦ Балаушко Т.М.

Під час заходу учасників було ознайомлено з міжнародною та національною законодавчою базою у сфері протидії торгівлі людьми, надано вичерпну інформацію стосовно питання «ідентифікації» постраждалого від торгівлі людьми (далі ТЛ), наголошено про особливості проведення інтерв’ю з людьми, які стали об’єктом ситуації «купівля-продаж».

Учасники під час навчального тренінгу поглибили розуміння явища «торгівля людьми», ознайомились з основними напрямками захисту постраждалих осіб та надання їм всебічної допомоги у реабілітації. Варто відзначити, доручення  учасників тренінгу під час обговорення теми, дискусій та практичних вправ. Були підняті питання про особливості заповнення опитувальника, його роль у наданні або відмові у статусі; які документи необхідно відправляти до Мінсоцполітики, окрім опитувальника. Важливим етапом у наданні допомоги постраждалим від торгівлі людьми виявилося їх інформування, і фахівці дійшли єдиного висновку, що краще попередити ситуацію, ніж в майбутньому зустрітися з її наслідками.

Під час виконання практичної вправи стосовно аналізу прямих та непрямих ознак злочину ТЛ всі учасники активно включалися в обговорення, детально підкреслюючи необхідні ознаки, після виконання вправи було висловлено думку, про неможливість кваліфікації злочину ТЛ лише за непрямими ознаками, необхідно розглядати кожний аспект, застосовуючи різні методи ідентифікації постраждалих.

По завершенню другого тренінгового дня учасники висловили щиру подяку, та наголосили, що це один з не багатьох заходів, який не лише надав вичерпну інформацію про визначену тему, але й стимулював активність та зміну позицій щодо ситуації торгівлі людьми та власну роль в її попередженні, наданні допомоги людям, даної категорії.

 

Тетяна БАЛАУШКО,

методист ІМЦ

 

Чат-бот Гаряча лінія