В музеї Лесі Українки відбулась презентація проекту «Вишивка в одязі Великих українців»

25 Липня 2020, 16:57

У літературно-меморіальному музеї Лесі Українки в рамках відзначення Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» 25 липня відбулась презентація проекту «Вишивка в одязі Великих українців». Цього дня, крім презентації папки з листівками та показу відшитих меморіальних речей проекту, музею були презентовані дві сорочки: сучасну копію відтвореної вишивки за схемою з меморіальної сорочки Лесі Українки, а також сучасну копію дитячої сорочки Ольги Петрової (онуки Ізидори Косач-Борисової).

Завідувачка музею Лесі Українки Віра Римська радо вітала в Лесиній оселі колишню донеччанку Тетяну Зез, яка свого часу заснувала Zeta-atelier – ініціативну групу, що веде творчу пошукову роботу та популяризує традиційну та сучасну етнокультуру одягу. Внаслідок співпраці з музейниками та науковцями з метою збереження традиційної вишивки та її розвитку в сучасному національно позначеному форматі, сформовано проект «Вишивка в одязі Великих українців». Захід об’єднав навколо себе шанувальників літературного слова й образотворчого мистецтва.

Даний проект – це традиційні та сучасні вишиванки, дизайнерський одяг для дорослих і дітей, вишитий на прикладі предметів гардеробу старовинних українських аристократичних родів, зокрема родини Косачів. Олена Пчілка (О.П.Косач) зробила величезний вклад в збереження української вишивки, зібравши збірку узорів 1876 року видання, яка стала майже енциклопедією народної української вишивки. А її доньки застосовували узори з маминої книги у своєму світському одязі. Вишиті сорочки дарували друзям та близьким і таким чином мода на вишитий народними орнаментами одяг розповсюджувалася серед української аристократії та інтелігенції. Ці факти та багато інших матеріалів зібрала команда Тетяни Зез.

Варто зазначити, що презентована на заході копія сорочки Лесі Українки, відтворена з оригіналу, що експонується в літературно-меморіальному музеї Лесі Українки. За інформацією завідувачки музею Віри Римської, Лариса Косач вишила та подарувала цю сорочку своїй двоюрідній сестрі Ніні Альбертус (з дому Косач).

Олена Обух, головний спеціаліст відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія