В музеї Лесі Українки відбулося спецпогашення двох поштових марок присвячених 150-річчю від дня народження Лесі Українки

25 Липня 2020, 16:24

Один з яскравих фрагментів цьогорічного Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» пройшов 25 липня у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки. В Лесиній оселі відбулося спецпогашення двох поштових марок «Софія Караффа-Корбут. Лукаш і Мавка (Лісова пісня)» і «Софія Караффа-Корбут. Русалка і Куць (Лісова пісня)» присвячених 150-річчю від дня народження Лесі Українки. Організатор – Житомирська дирекція АТ «Укрпошта». Тираж марок по 130 тисяч кожна.

У святковій церемонії спецпогашення марок з ілюстаціями до «Лісової пісні» взяли участь тимчасово виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Олена Пономаренко та завідувачка літературно-меморіального музею Лесі Українки Віра Римська, які, власне, і здійснили урочисте спецпогашення.

Спецпогашення поштових марок – це погашення спеціальним поштовим штемпелем, випущеним в даному випадку з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки, який використовується лише один день. Після здійснення процедури спецпогашення, віднині марки «Софія Караффа-Корбут. Лукаш і Мавка (Лісова пісня)» і «Софія Караффа-Корбут. Русалка і Куць (Лісова пісня)» вводяться в обіг та вважаються дійсними.

Свідками історичного моменту стали голова обласної ради Володимир Ширма, заступник голови ОДА Віктор Градівський, заступники міського голови Оксана Гвозденко та Ірина Ящук, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Дмитро Ружицький та начальник Центру поштового зв’язку №4 Житомирської дирекції УДПП3 „Укрпошта” Ганна Бущенко, а також представники творчої інтелігенції.

З вітальним словом до учасників церемонії спецпогашення звернулася тимчасово виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Олена Пономаренко, яка відмітила, що дана подія має непересічне значення, адже це збереження історичної пам’яті про визначний день, котрий навіки залишиться на марках, які розійдуться всією Україною. Пам’ятні марки з відбитком святкового штемпеля займуть почесні місця в колекціях філателістів з усього світу.

Варто зазначити, що самобутня українська художниця Софія Каррафа-Корбут – ілюстратор драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня», яка протягом 1990-1994 років створила 36 філігранних ілюстрацій до твору. З великою любов’ю, теплом і терпінням промальована кожна деталь. Безліч дрібних деталей, які органічно поєднані між собою, перегукуються, переплітаються, складаючи стилістично цілісну композицію. Кожен її персонаж оригінальний, має свій характер, який передається через виразність очей, рук, пластику рухів. Багата палітра відтінків вражає і зачаровує. Майстерне виконання ілюстрацій магічно відтворює шедевральний твір Лесі Українки.

По завершенню церемонії завідувачка літературно-меморіального музею Лесі Українки Віра Римська провела для учасників святкової церемонії екскурсію кімнатами Лесиної оселі.

Олена Обух, головний спеціаліст відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія