В Новограді-Волинському покладанням квітів відзначили 24-у річницю Конституції України

28 Червня 2020, 11:29

24 роки тому Верховна Рада України від імені українського народу прийняла Основний Закон держави. Конституція України була прийнята Верховною Радою о 9:20 ранку 28 червня 1996 року. Вона стала першою загальновизнаною у всьому світі Конституцією незалежної української держави. І це єдине свято, яке прописане у самій Конституції: «Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом – Днем Конституції України».

З нагоди державного свята в Новограді-Волинському відбулося покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку за участі тимчасово виконувача повноважень міського голови, секретаря міської ради Олени Пономаренко, заступника міського голови Оксани Гвозденко, керуючого справами виконавчого комітету міської ради Дмитра Ружицького.

Прийняття Конституції України стало відправною точкою на шляху побудови соборної, демократичної, незалежної, правової, соціальної держави. Згідно з Конституцією, єдиним джерелом влади в Україні є народ. Саме народ надає владу і вирішує, кого її позбавляти. Тому ми відповідальні за те, що відбувається в Україні, і на це є законна підстава – Конституція України.

Цікаві факти про Конституцію України:

– Процес підготовки Конституції України тривав шість років – з 1990 по 1996 рік. За цей час було запропоновано 15 проектів Конституції України. Зокрема, якби була прийнята редакція Конгресу українських націоналістів, Крим би не став Автономною республікою, а був би 25-ю областю України.

– «За» Конституцію України проголосувало 315 депутатів, 36 було проти, 12 утримались і 30 депутатів взагалі не голосувало.

– Засідання Верховної ради, на якому розглядався проєкт Основного Закону тривало цілу добу. 27 червня 1996 року парламент вирішив розглядати проект на одному засіданні без перерв.

– “Є Конституція!”, – такі були перші слова голови Верховної ради Олександра Мороза після прийняття Конституції.

– Міжнародне співтовариство привітало ухвалення Конституції України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.

– Кожен президент України складає присягу на вірність народу, поклавши руку на Конституцію та на Пересопницьке Євангеліє.

– У 2011 році була презентована перша мініатюрна Конституція України – книжка розміром 2х3 см. У ній 160 сторінок, а кожна літера не більш як 1 мм. Важить книга всього 15 г. Мініатюра вмістила лише десяту частину тексту оригіналу. Автор – художник-графік Ігор Степанов – витратив на її створення близько двох місяців. Мініатюра була передана в Музей книги і друкарства.

– У 2019 році в мережі Інтернет з’явилася електронна Конституція України для дітей у вигляді коміксів. Авторами Конституції у коміксах стали брати Капранови, а художником – Олександр Костенко.

– Конституція України має унікальне історичне коріння, адже у той час, коли в Європі основним державним устроєм була абсолютна монархія, українці вже мали свій Основний закон – Конституцію Пилипа Орлика.

Алла Виговська, головний спеціаліст відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія