В Новограді-Волинському вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

14 Грудня 2020, 13:35

34 роки тому 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Зруйнований реактор перестав бути активним джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Таким чином, цього дня було поставлено умовну крапку в боротьбі з чорнобильським лихом.

До пам’ятного знаку жертвам Чорнобиля поклали квіти керівництво міста та району спільно з представниками Спілки «Чорнобиль». Вшанували хвилиною мовчання загиблих ліквідаторів та схилити голови перед подвигом учасників ліквідації наслідків атомної катастрофи.

Міський голова Микола Боровець подякував присутнім на заході героям та усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які захистили наше сьогодення від чорнобильського лиха за мужність і відвагу. Завдяки цим сміливим чоловікам, без перебільшення, було врятовано світ. Усього з травня 1986 року по грудень 1990 року понад 3 тисяч осіб було направлено з міста Новограда-Волинського ліквідовувати наслідки Чорнобильської аварії. Долі всіх їх обпалені радіацією.   

Микола Петрович зазначив, що збудований в Новограді-Волинському пам’ятний знак жертвам Чорнобиля слугує нагадуванням про ту страшну аварію й велику кількість загиблих ліквідаторів. Наш обов’язок – пам’ятати та шанувати учасників тих подій.

Очільник громади побажав усім причетним до ліквідації наслідків атомної катастрофи мирного неба, доброго здоров’я, сімейного затишку, щастя, добра і злагоди та вручив відзнаки. Почесними грамотами міської ради нагороджено ліквідаторів Валерія Гордійчука, Сергія Гудзя та Ігоря Завгороднього.

 

Довідково: На даний час в місті проживає 1022 потерпілих громадян внаслідок аварії на ЧАЕС. З них: 116 чол. 1 категорії інвалідності (з яких 52 ліквідатори); 2 категорії – 273 чол. (з них 220 ліквідаторів); 3 категорії – 255 (з них 21 ліквідатор); 4 категорії – 70 чол.; категорії Г (потерпілі громадяни, які працювали за межами зони відчуження з шкідливими умовами праці) – 63 чол.; вдови ліквідаторів – 36 чол.; 209 дітей з них у 9 інвалідність пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

На обліку в департаменті праці та соціального захисту населення міської ради перебуває 389 потерпілих громадян, яким щомісячно нараховуються та виплачуються через банківські установи та центр поштового зв’язку, компенсація на продукти харчування  І категорії  в розмірі  415,80 грн. та  ІІ категорії – 207,90 грн. в місяць.

Для фінансування компенсаційних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2020 рік передбачені  кошти з державного бюджету  в сумі 1 млн. 763 тис. грн.

На відпуск безкоштовних медикаментів постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи з обласного бюджету передбачені кошти в сумі  66,7 тис.грн. та на відшкодування безкоштовного  зубопротезування 8,5 тис. грн. 

У 2020 році оздоровлено 43 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесених до категорії 1 та 4 дітей  інвалідність, яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

 

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія