В Новограді-Волинському вшанували учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС

14 Грудня 2016, 7:36

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, який був офіційно введений Президентом України в 2006 році.

День 14 грудня 1986 року – це не тільки закриття саркофага на Чорнобильській АЕС, але і подолання найбільшої техногенної катастрофи. І тепер не лише в квітневий день 26 числа, а й 14 грудня вже стало доброю традицією вшановувати пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха, а також висловлювати щирі слова подяки всім ліквідаторам за мужність і героїзм.

Цього дня у Новограді-Волинському відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку по вшануванню жертв Чорнобильської катастрофи, а також урочисте зібрання з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС. В урочистостях взяли участь міський голова Віктор Весельський, секретар міської ради Олена Пономаренко, заступники міського голови, керуючий справами виконавчого комітету, голова районної державної адміністрації Володимир Михнюк, перший заступник голови районної державної адміністрації Наталія Даниленко, працівники управлінь, відділів, служб міської ради, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, представники засобів масової інформації, громадськість.

Розпочався захід із вірша про Чорнобиль, який прочитала Ірина Красєва. Затим хвилиною мовчання присутні згадали героїв, які у трагічний час Чорнобильської катастрофи приборкували ядерну стихію, захищаючи українську землю та увесь світ від смертельної небезпеки.

З вступним словом до присутніх звернувся очільник міста, який щиро подякував учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи на планеті ХХ століття, які проявили героїзм, самовідданість та мужність в тих екстремальних обставинах. Зокрема зазначив: „Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь. Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС нашого міста, які 30 років тому, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду, тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції і зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи“. Щиро побажав всім присутнім та їх рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди.

Також до слів з нагоди Дня ліквідатора долучились секретар міської ради Пономаренко О.А., голова районної державної адміністрації Михнюк В.В., голова міськрайонного громадського об’єднання „Спілка Чорнобиль“ Співак Я.М.

Почесними грамотами Новоград-Волинської міської ради та подяками міського голови за зразкове виконання службових обов’язків, особистий внесок при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС були нагороджені члени міськрайонного громадського об’єднання „Спілка Чорнобиль“.

Впродовж заходу чудові музичні номери дарували глядачам Ольга Ковальчук, дует Валентин Ольшевський та Анжела Струс, Петро Фатенко та Микола Куркач, народний чоловічий вокальний ансамбль „Хміль“.

 

Відділ інформації та зв’язків з

громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія