В рамках Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» у Новограді-Волинському пройшов 16-й Всеукраїнський конкурс автентичного співу «Животоки»

1 Серпня 2016, 2:04

Серед чисельних заходів програми Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела», яке щорічно проходить у місті Новограді-Волинському, є дещо особливе – Всеукраїнський конкурс автентичного співу «Животоки», на який із задоволенням приїздять кращі виконавці з різних регіонів України, а головне – їх щороку стає більше. Мета конкурсу – популяризація та пропаганда самобутнього народного співу, виховання інтересу до української національної культури та духовної спадщини народу.

Цьогоріч, на маленькій Батьківщині всесвітньовідомої поетеси Лесі Українки, 30 липня уже в 16-те у великій залі міського Палацу культури імені Лесі Українки зібралися шанувальники української пісні. На початку заходу до присутніх з вітальним словом звернулась заступник міського голови, голова організаційного комітету з питань підготовки та проведення Міжнародного свята літератури і мистецтв „Лесині джерела“ Оксана Гвозденко, яка побажала усім учасникам гарного настрою, позитивних вражень, і, звичайно, перемоги.

У конкурсі, організаторами якого виступили відділ культури Новоград-Волинської міської ради, управління культури обласної державної адміністрації та Житомирський обласний Центр народної творчості взяло участь 20 гуртів та 21 соліст із Житомирської, Вінницької, Хмельницької, Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської областей.

Оцінювали ж виступи учасників, в номінаціях солоспів та гуртовий спів у двох вікових категоріях, поважне журі, до складу якого увійшли: народна артистка України, музичний керівник і ведуча телевізійного проекту «Фольк- мюзік» І національного каналу українського телебачення Оксана Пекун, завідувач відділом народної творчості, заступник директора Житомирського обласного центру народної творчості Галина Шубіна, доцент кафедри музичного фольклору Рівненського державного гуманітарного університету Раїса Цапун, кандидат мистецтвознавства, доцент, заступник директора з науково-методичної роботи та міжрегіональних зв’язків Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського Вінницької області Антоніна Сторожук, заслужений працівник культури України, керівник зразкового фольклорного ансамблю «Ордана» Новоград-Волинського міського Палацу культури імені Лесі Українки Віра Матвійчук.

Незважаючи на те, що спів у всіх учасників був прекрасним, все ж переможців було визначено. За результатами конкурсу, призові місця розділилися наступним чином:

– солоспів молодшої вікової категорії:

1 місце – Лідія Гапончук (м. Новоград-Волинський, школа мистецтв);
2 місце – Леся Вагат (м. Бердичів, Житомирська область);
3 місце – Діана Примак (відділ культури Ємільчинської РДА) та Захар Давиденко (м. Бердичів, Житомирська область).

– гуртовий спів молодшої вікової категорії:
1 місце – зразковий фольклорний ансамбль «Вінець» (м. Бердичів, Житомирська область, ЦПО ім. О. Разумкова);
2 місце – зразковий фольклорний ансамбль «Мальва» (старша група, м. Новоград-Волинський, Палац дітей та молоді);
3 місце – ансамбль народної пісні «Цвіте терен» (м. Новоград-Волинський, школа мистецтв).

– гуртовий спів старшої вікової категорії:
1 місце – народний аматорський колектив «Гвоздівчанка» (с. Гвоздів, Васильківський район, Київська область);
2 місце – аматорський фольклорний колектив районного будинку культури «Хорошки» (смт. Хорошів, Хорошівський район, Житомирська область);
3 місце – народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Колиска» (с. Немильня, Новоград-Волинський район, Житомирська область).

– солоспів старшої вікової категорії:
1 місце – Марія Бовсуновська (с. Бовсуни, Лугинський район, Житомирська область);
2 місце – Марія Дудник (м. Новоград-Волинський, Житомирська область);
3 місце – Світлана Шафаренко (с. Бараші, Ємільчинський район, Житомирська область) та Марія Невмержицька (с. Бовсуни, Лугинський район, Житомирська область).

Гран-прі отримав гурт «Любарчанка» (с. Любарці, Бориспільський район, Київська область).

Слід зазначити, що окремими дипломами були відзначені найстарша учасниця конкурсу (1930 р.н.) – Надія Шваб з с. Бовсуни Лугинського району Житомирської області та наймолодша (2007 р.н.) – Наталія Мінгалєєва з м. Новоград-Волинський Житомирської області (школа мистецтв).

За оригінальність костюму диплом отримала – Наталія Бадюк з с. Потіївка Радомишльського району Житомирської області.

Крім того, голова жюрі Оксана Пекун назвала учасників конкурсу, які визначені як кращі колективи автентичного співу і запрошені до участі у телевізійному проекту «Фольк-мюзік» І національного каналу українського телебачення.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія