В рамках Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» у Новограді-Волинському відбулася наукова конференція «Вона у віки майбутні йти повинна»

29 Липня 2016, 1:47

Ні, я жива, я буду вічно жити.

Я маю в серці те, що не вмира…

(Леся Українка)

 

29 липня 2016 року у Новограді-Волинському для науковців, краєзнавців, поціновувачів Лесиного слова з різних куточків України гостинно відкрив свої двері літературно-меморіальний музей Лесі Українки. На порозі закладу дорогих гостей привітно зустрічала завідувачка музеєм Віра Римська. Учасники конференції поклали квіти та вклонилися до пам’ятника видатній землячці, поетесі Лесі Українці. Затим, відповідно до програми Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела», розпочалася наукова конференція «Вона у віки майбутні йти повинна».

На початку заходу з вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Віктор Весельський, який зазначив: «Щиро вітаю усіх шанувальників творчості Лесі Українки, науковців та краєзнавців в Лесиній оселі – літературно-меморіальному музеї Лесі Українки!

Міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела» у Новограді-Волинському – це данина геніальній землячці. Щороку її творчість стає лейтмотивом літературно-мистецького свята.

Новоград-волинці свято бережуть пам’ять про Лесю Українку, шанують її талант та творчість, яка золотими крижалями вписала її ім’я в історію нашого міста.

Цього року, 25 лютого ми відзначали 145-річницю від Дня народження Лесі Українки – геніальної поетеси, публіциста, літературого знавця і громадського діяча, активного і непримиренного борця з чітко визначеною соціальною позицією, видатної постаті в історії української та зарубіжної літератури, яка залишила нам великий спадок своїх творів та великого мистецького надбання.

Леся Українка у своїх творах постала пророком. Її герої всім серцем прагнуть добра Батьківщині та свободи, закликають боротися за неї. Слова написані понад сто років тому актуальні для українського сьогодення як ніколи.

Лесине слово, як і слово Великого Кобзаря, стоїть на сторожі української душі. В наш важкий час її поезія – надзвичайно актуальна. Вона надихає, підтримує, зміцнює силу духу, вселяє незламну віру і надію на перемогу. У кожному рядочку її віршів відчувається любов до рідної землі, занепокоєння станом народу, але й щира впевненість у тому, що зміни відбудуться, тільки треба рішуче діяти.

Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці.

В ці святкові дні збулася давня мрія – побачило світ видання дитячої збірки поезій Лесі Українки, яка, я переконаний, знайде дуже багато небайдужих читачів.

2016 рік у нашому місті оголошено роком видатної Лесі Українки. Але не тільки у цей рік, а завжди ми будемо пам’ятати та шанувати нашу землячку, неповторну особистість, геніальну поетесу за вагомий внесок в українську та зарубіжну літературу.

Слова великої поетеси, її гаряче серце назавжди залишаться для нас прикладом незламної стійкості, палкої любові до життя, любові до України.

З нагоди Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» зичу всім жителям та гостям Лесиного краю добробуту у родинах, натхнення на добрі справи та міцного здоров’я! Кожним словом, кожним променем думки хай живе в душі нашого народу людина, що ім’я їй – Леся Українка».

Під час конференції присутні ще раз пригадали сторінки біографії видатної української поетеси Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки), яка народилася 25 лютого 1871 року в м. Новоград-Волинському. Згадали також, про великий вплив, який мала родина поетеси на її творче становлення, передусім мати – письменниця й фольклорист Олена Пчілка і дядько – визначний діяч культури Михайло Драгоманов. Про її дружбу з видатною українською письменницею Ольгою Кобилянською та її чоловіком – відомим українським фольклористом Климентом Квіткою.

У цілому дослідники життя і творчості геніальної поетеси зійшлися на думці, що Леся Українка – це дійсно жінка, яка була патріоткою України і ніколи не втрачала своїх життєвих позицій.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія