В рамках Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» відбувся офіційний прийом міського голови Віктора Весельського іноземних делегацій та гостей свята

31 Липня 2017, 2:40

У розпал літа новоград-волинці радо вітають гостей та всіх шанувальників творчості геніальної поетеси Лесі Українки на Міжнародному святі літератури і мистецтв «Лесині джерела». Багата талантами українська земля дала світові цілу плеяду видатних людей. Яскравою зіркою на поетичному небосхилі є Леся Українка, яку щиро шанують у Новограді-Волинському. Адже саме тут дівчинка вперше побачила ранкову зорю, сонце, почула мамину колискову.

29 липня 2017 року у великій залі Будинку рад міський голова Віктор Весельський провів офіційний прийом іноземних делегацій та гостей Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела».

На початку заходу до присутніх звернулась секретар міської ради Олена Пономаренко, яка разом із заступником міського голови, головою організаційного комітету Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» Оксаною Гвозденко, виступила модератором офіційного прийому. Зокрема, Олена Анатоліївна зазначила: «Вшановуючи пам’ять видатної землячки, яка прославила наше місто, вдячні новоград-волинці 30 років тому започаткували свято літератури і мистецтв «Лесині джерела», яке в 1994 році набуло статусу міжнародного. За 30 років свято зберегло свою головну мету – пропагування творчості Лесі Українки, дослідження її літературної спадщини та найближчого оточення – Олени Пчілки, Михайла Косача (Обачного), Ольги Косач-Кривинюк (Олесі Зірки) на загальнонаціональному та міжнародному рівнях. Маємо надію, що й надалі «Лесині джерела» сприятимуть духовному зростанню, відродженню моральних цінностей національно-історичної культури. Ми раді вітати всіх гостей, які приїздять до нас, щоб доторкнутися до вічно живого творчого джерела поетеси, насолодитися змістовним спілкуванням із талановитими людьми».

Від імені міської територіальної громади та міської влади привітав всіх шанувальників творчості нашої геніальної землячки Лесі Українки міський голова Віктор Весельський: «Ми пишаємось тим, що Новоград-Волинський став колискою народження Великої поетеси, публіциста, мудрого філософа, нескореного політика, митця, славетної Лесі Українки, де вона вперше побачила життя, почула рідне українське слово, пізнала традиції рідного краю, зачерпнула високої духовності з народних пісень, любов до рідного краю, до милої Случі, на крутих берегах якої відзвеніло її дитинство. Саме тут зародився талант майбутньої поетеси, яка здобула світове визнання. Леся Українка любила життя, мистецтво, свій народ, залишила велич коріння творчості для України і зарубіжжя. Ми, земляки славетної поетеси, пам’ятаємо і бережемо свою історію, продовжуємо наповнювати духовні та культурні джерела. Вона слава і Велика гордість не тільки нашого краю, а й усієї України».

А також побажав, щоб це велике свято доторкнулось кожної душі, знайшло місце в серцях, надало наснаги в усіх справах. «Нехай мрія про краще майбутнє окрилює на нові звершення, добрі починання в ім’я добробуту й щасливого життя нашого народу, про яке мріяла і Леся Українка. Гарного всім настрою, приємних та незабутніх вражень під час святкових заходів. Нехай затишно і радісно буде кожному з вас на цьому прекрасному святі!» – зазначив на завершення свого виступу очільник міста.

Приємно відзначити, що ніякі кордони, жодні мовні бар’єри не є перешкодою для людей, що їдуть до нашого міста, аби вклонитись землі, що дала світові геніальну поетесу. Продовжуючи тридцятилітню традицію, у ці теплі липневі дні з далекого та близького зарубіжжя, з усіх куточків України у місто над Случем – Новоград-Волинський, з’їхались учасники Міжнародного свята.

Тож, до вітального слова було запрошено виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана, голову Житомирської обласної ради Володимира Ширму, голову ради Міжнародної громадської організації «Земляцтво житомирян», голову Житомирської обласної ради 2010-2014 рр. Йосипа Запаловського, голову Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського, письменника, Члена Спілки письменників України, Члена Асоціації українських письменників Шкляра Василя Миколайовича, голову виконкому міської ради 25.11.1980-04.08.1989 років, Почесного громадянина міста Анатолія Ринку, заслуженого працівника культури України, автора свята «Лесині джерела» Миколу Мартинюка, голову Новоград-Волинської районної державної адміністрації Володимира Михнюка, голову Новоград-Волинської районної ради Дмитра Рудницького, гостей із міст-побратимів: делегацію з міста Хашурі (Грузія) на чолі з головою Фонду Лесі Українки в Грузії, Почесним громадянином міста Новограда-Волинського Гоголадзе Таріелом Шаловичем, делегацію з міста Белхатув (Польща) на чолі із заступником голови міської ради м. Белхатув, депутатом міської ради Юзефом Воджінські, а також делегації з міст Житомира, Коростеня, Олевська, Ємільчинського району. Від військовослужбовців до присутніх звернувся заступник командира 30-ї окремої механізованої бригади з морально-психологічного забезпечення Євген Паньків, а від священослужителів – керуючий Житомирською єпархією Української православної церкви Київського патріархату Паісій.

Під час виступів голова ради Міжнародної громадської організації «Земляцтво житомирян» Йосип Запаловський нагородив міського голову Віктора Весельського орденом Князя мала; виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан вручив заступнику міського голови, голові організаційного комітету Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» Оксані Гвозденко подяку голови Асоціації міст України; керуючий Житомирською єпархією Української православної церкви Київського патріархату Паісій відзначив секретаря міської ради Олену Пономаренко та заступника міського голови, голову організаційного комітету Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» Оксану Гвозденко Орден святої великомучениці Варвари.

Крім того, голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма вручив Почесні грамоти Житомирської облради першому заступнику міського голови Колотову Сергію Юрійовичу, заступнику міського голови, голові організаційного комітету Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» Гвозденко Оксані Василівні, начальнику відділу підприємницької діяльності міської ради Данилюк Олені Володимирівні.

Подяки голови Житомирської обласної ради отримали заступник міського голови-начальник фінансового управління міської ради Ящук Ірина Климівна, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Ружицький Дмитро Аркадійович, начальник відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради Левицька Марія Ярославівна, колишній керівник відділу культури міської ради, режисер міських заходів Палацу культури ім. Лесі Українки Гамма Людмила Петрівна, заслужений працівник культури України Матвійчук Віра Юріївна.

На завершення Оксана Василівна запросила усіх присутніх у залі взяти участь у заходах, які протягом дня проходять у місті. Це і «Містечко майстрів» у парку культури і відпочинку, і фотовиставка журналіста-художника Віки Ясинської «Портрет солдата» у Молодіжному центрі, і концерт вокального ансамблю «Чорнобривці» з міста Руставі (Грузія) та Свято поліської вишиванки на Фортеці, вечірній концерт за участю професійних митців України та мистецьких колективів Житомирської області, який відбудеться на площі Лесі Українки та закінчиться лазерним шоу.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія