В рамках підготовки до нового навчального року в закладах освіти проводяться поточні та капітальні ремонти

10 Липня 2020, 16:12

Триває процес підготовки до нового навчального року. 10 липня в.о. міського голови Оксана Гвозденко та начальник управління освіти і науки міської ради Тетяна Ващук здійснили об’їзд об’єктів галузі освіти, де наразі проходять капітальні та поточні ремонти.   

Протягом тривалого часу початкова школа в селі Майстрів потребувала капітального ремонту. Після приєднання Майстрійської сільської ради до Новограда-Волинського, з міського бюджету виділено 1 млн. 100 тис. грн. на приведення до сучасних стандартів навчання початкової ланки освіти приміщення школи. Так, в середині будівлі влаштовано санвузли, зокрема для підведення в приміщення школи води вирито криницю та облаштовано вигрібну яму під каналізаційні труби.    

Проведено ремонт класів, в тому числі переоблаштовано частину приміщення, яка раніше використовувалося під фельдшерсько-акушерський пункт. Відтепер тут буде кімната для дошкільнят з короткостроковим перебуванням.

Також посадовці відвідали Палац дітей та молоді, де силами міського бюджету, спонсорів та колективу у 2019 році було зроблено ремонт внутрішніх приміщень, а також частково замінено вікна. Наразі облаштовується шатровий дах з металочерепиці та встановлюється водовідвідна система.

Останніми роками велика увага з боку міської влади приділялася оновленню матеріально-технічної бази ЗОШ №3. На першому поверсі закладу облаштовано панелі, вимощено плиткою та відремонтовано фойє, зроблено поточний ремонт санвузлів, облаштовано міжповерхові сходи, а також відремонтовано дах.

У 2020 році проводиться поточний ремонт фасаду будівлі ЗОШ №3 зі сторони вул.Соборності та вимощено плиткою вхідну групу. 200 тис. грн. на дані роботи вже освоєно, ще 350 тис. грн. з міського бюджету нещодавно виділено рішенням сесії міської ради. І після проведення тендерної процедури ремонт фасаду буде продовжено.

Наразі ж коштом міського бюджету проводяться роботи з капітального ремонту спортивної зали. Кошторис проекту – 1 млн. 800 тис. грн. В спортивній залі вже відремонтовано роздягальні та поштукатурено стіни спортзали, розпочинається облаштування стелі дерев’яними дошками. Невдовзі буде вистелена дерев’яна підлога та встановлено світлодіодні світильники.

У наступного об’єкта – ДНЗ №14, внаслідок просідання стін, утворилися тріщини.  З метою підсилення будівлі повністю замінено вимощення з бетону по периметру, а також усунуто тріщини. Перед центральним входом частково вимощена тротуарна плитка. Крім того, відремонтовано пожежні крани.

Оскільки водопровідна система в підвальному приміщенні дитячого садочку вкрай зношена, на черговій сесії міської ради куратори галузі освіти підніматимуть клопотання про виділення коштів на заміну водопровідної труби (75 тис. грн.). Також є необхідність облаштувати дах блискавкозахистом (155 тис. грн.).

Тим часом, в ЗОШ №9 продовжується поточний ремонт фасаду будівлі. Минулого року на дані цілі з міського бюджету витрачено 200 тис. грн., аналогічна сума виділена і у поточному році. Так як у наступному році школа відзначатиме 100-річний ювілей, природньо, що приміщення школи в силу свого поважного віку потребує модернізації. Зокрема, технічний персонал закладу звернув увагу керівництва міста на стан підлоги школи, яка потребує заміни.

Між тим, ряд проблем в ЗОШ №9 можуть бути вирішені і без фінансових вливань. Зокрема, це стосується догляду за прилеглою до школи територією. Також посадовці вказали завідувачу господарством закладу на необхідність зняття з фасаду школи великої кількості недіючих кабелів та впорядкування зеленої зони закладу.

Серед реалізованих цьогоріч проектів в галузі освіти варто відмітити:

  • ремонт пралень в ДНЗ №6 (199 тис. грн.) та ДНЗ №15 (138 тис. грн.);
  • часткова заміна віконних блоків в ДНЗ №2 (80 тис. грн.);
  • в ДНЗ №4 на завершальній стадії завершення капітального ремонту теплосистеми (150 тис. грн.), а саме встановлення решітки на нові батареї;
  • в ДНЗ №8 придбано нові ліжечка на суму 50 тис. грн.;
  • в ДНЗ №16 коштом міського бюджету (60 тис. грн.) відремонтовано санвузли в двох групах;
  • в ДНЗ №5 розпочинається капітальний ремонт огорожі загальною вартістю 430 тис. грн.

Отож, з 1 вересня заклади освіти міста чекають юних новоград-волинців в оновлених приміщеннях.

 

Олена Обух, головний спеціаліст відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

 

Чат-бот Гаряча лінія