В рамках відзначення 30-річчя Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» місто Новоград-Волинський став серцем літературно-мистецьких заходів

31 Липня 2017, 2:44

Упродовж трьох днів, з 28 по 30 липня 2017 року, у місті Новограді-Волинському втридцяте проходило Міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела». Головний акцент свята було зроблено на вшануванні творчості й життєвого шляху Лесі Українки. Тож, окрім офіційних фрагментів свята, під час заходу звучали українські народні пісні, проводилися екскурсії у музеях міста, фотовиставки та виставки художніх робіт.

Так, усі бажаючі мали чудову нагоду переглянути фотовиставку журналіста-фотографа Віки Ясинської «Портрет солдата» та виставку робіт конкурсу малюнків, присвячену 30-й річниці Міжнародного свята, які були розміщені у Молодіжному центрі. У міському Палаці культури імені Лесі Українки поціновувачі безсмертного таланту геніальної поетеси мали можливість відвідати виставку сувенірної та друкованої продукції свята під назвою «Лесині джерела» – погляд крізь 30-річчя». У музеї родини Косачів цими днями було відкрито виставку картин художників міста, а у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки – персональну виставку художніх робіт місцевого художника В’ячеслава Пилипенка.

Крім того, у міському парку культури і відпочинку відбулось свято української народної пісні за участю аматорських колективів Житомирської області «З народної криниці»; у музеї родини Косачів – концерт народного ансамблю камерної музики «Класік», на площі Лесі Українки – концерт народного хору с. Білозір’я Черкаської області. Родзинкою свята став виступ на Фортеці вокального ансамблю «Чорнобривці» м. Руставі (Грузія) та народного аматорського хору «Для душі» Романівського РБК Житомирської області.

Також на Фортеці відбулось традиційне Свято поліської вишиванки, у рамках якого пройшов парад вишиванок, конкурс на кращу вишиванку, концертні виступи зразкових дитячих фольклорних колективів України, майстер-класи з побутових танців, майстер-класи з виготовлення сувенірної продукції, народні ігри та забавлянки.

Тож, традиційно у останні липневі дні, місто Новоград-Волинський – колиска народження Великої поетеси Лесі Українки, став серцем поезії і мистецтва, пісні і танцю та багатьох інших літературно-мистецьких заходів.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія