В Україні зростає захворювання на кашлюк

16 Квітня 2024, 13:55
ℹ️ Згідно з інформацією Центру громадського здоров’я України, за 12 місяців 2023 року в Україні було зареєстровано 707 випадків захворювання на кашлюк у 20 областях України. Найбільше — на Волині та Рівненщині. Причина такого поширення хвороби, як зазначають експерти, полягає в недостатньому охопленні щепленнями проти кашлюку дитячого населення. Для порівняння: в 2022 в Україні було зафіксовано всього 32 випадки захворювання. А за перші два місяці 2024 року — уже 515.
😷 Поширення захворюваності підвищує ризик контактування з хворими на кашлюк. Тому актуальним стає питання, як саме діяти у разі такого контакту.
💊 Екстреною профілактикою кашлюку може бути антибіотикотерапія. Але рішення про доцільність такої профілактики приймає лікар в кожному окремому випадку. Тому важливо одразу сповістити свого лікаря про контакт, що відбувся, і діяти, відповідно до рекомендацій медика.
👩‍⚕️ Якщо інфікування відбулося, антибіотикотерапія, розпочата до початку яскравих клінічних проявів, допоможе запобігти серйозним наслідкам. Лікування також може зменшити заразність.
💉 Якщо ви або ваша дитина не вакциновані від кашлюку або не пам’ятаєте, чи робили щеплення, зверніться до свого лікаря, щоб розглянути всі варіанти вакцинації.
Чат-бот Гаряча лінія