В Житомирі відбувся іі Шведсько-український форум з енергоефективності та чистих технологій

9 Грудня 2015, 4:47

1 грудня 2015 року у сесійній залі Житомирської міської ради пройшов IIШведсько-український форум з енергоефективності та чистих технологій за підтримки Посольства Швеції в Україні. У форумі взяли участь Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, Міністр з питань міжнародного співробітництва з метою розвитку Швеції Ізабелла Льовін, посол Швеції в Україні Андреас фон Бекерат, Регіональний менеджер Business Sweden в Україні Деніел Ларссон, представники шведських компаній, міжнародних фінансових організацій, що надають фінансування на реалізацію проектів з енергоефективності й охорони довкілля (ЄБРР, Е5Р, UKEEP, NEFCO), а також представники органів місцевого самоврядування і комунальних підприємств з усієї України.

Участь у заході взяв і Новоград-Волинський міський голова Віктор Леонідович Весельський, разом із першим заступником Сергієм Юрійовичем Колотовим, заступником Юрієм Григоровичем Юсипцем та начальником відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій Тетяною Федорівною Левківською.

Житомир обрано майданчиком проведення Форуму з енергоефективності невипадково. За словами міського голови Сергія Сухомлина, за останні роки місто отримало грантових та кредитних коштів від міжнародних партнерів на суму шістдесят п’ять мільйонів євро. Для Житомира співпраця із шведськими партнерами є дуже важливою: “У той же час це дає можливість шведським компаніям , які мають величезний досвід роботи в сфері енергоефективних технологій, взяти участь у таких проектах саме в Житомирі. Для нас це досвід та навчання наших спеціалістів. Якщо ми візьмемо метр квадратних затрат втрат по теплу в багатоповерхівці Житомира, це 280-260 Ват у рік. Енергоефективні шведські дома використовують 30-40 ват у рік. Наведені цифри говорять про те, що потенціал застосування енергоефективних технологій в Україні величезний”.

Метою цьогорічного форуму була презентація шведських інноваційних рішень у сферах центрального опалення, водоочистки, поводження з твердими побутовими відходами, вентиляції і відновлювальної енергетики для українських муніципалітетів і приватних компаній. Цей форум дав можливість отримати інформацію про можливості збільшення інвестицій в енергоефективність, а міжнародні фінансові інституції надали інформацію щодо актуальних програм і фінансових інструментів, доступних українському ринку. Окрім того, головною метою таких подій завжди залишається зустріч українських управлінців, бізнес-лідерів, інвесторів із постачальниками рішень і технологій, пошук шляхів подальшої плідної співпраці. 

«40 років тому Швеція була індустріальною країною, але у 1973 настала криза, яка все змінила. Швеція мала щось робити. Ми навчилися економити ресурси нашої країни. Криза минула, а наш довід залишився, і сьогодні, ми розповімо вам як використовувати усі свої ресурси із розумом», – сказав на початку форуму регіональний менеджер Business Sweden в Україні Даніель Ларсон.

Під час форуму були обговорені такі важливі для нашої країни питання, як необхідність покращення енергоспоживання та захист довкілля в Україні, фінансування проектів у сфері енергоефективності за допомогою міжнародних фінансових установ, а також  були представлені технологічні рішення у цій сфері від шведських компаній. Для всіх бажаючих організовано відвідування дошкільного навчального закладу №21, спеціалізованого навчально-виховного комплексу № 59 та котельні по вул. Домбровського 30, де за шведської підтримки вже зроблена комплексна термомодернізація.

Учасники форуму активно долучалися до дискусії при обговоренні питань державного регулювання, політики у сфері енергоефективності і впровадження чистих технологій, разом з тим переконані, що завданням міжнародних фінансових інституцій залишається детальне інформування про актуальні програми і фінансові інструменти, які доступні українському ринку сьогодні.

 

Чат-бот Гаряча лінія