Важливо! Імунізація

28 Квітня 2022, 15:29

Імунізація була, є і буде одним із найбільш ефективних та економічно обґрунтованих заходів запобігання поширенню інфекційних захворювань, які існують у теперішній час.

Завдяки вакцинації ряд інфекційних захворювань відійшли в минуле. Саме завдяки щепленню людина набуває імунітет і стає несприятливою до інфекційних хвороб.

В Україні, відповідно до Національного календаря щеплень, обов’язкова вакцинація від 10 інфекційних хвороб: дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, поліомієліту, туберкульозу, гепатиту В, краснухи та гемофільної інфекції. Основний контингент підлеглих щепленню – це діти. До 1,5 років дитина отримує всі необхідні щеплення, що дозволяє їй активно контактувати з іншими дітьми без ризику заразитись і захворіти.

За даними ВООЗ, для створення потужного колективного імунітету 90-95% людей повинні мати повний курс щеплень.

Військова агресія російської федерації не може стати на заваді захисту здоров’я українців.

Для отримання відповіді на запитання «Де, як і коли вакцинуватися?» – зверніться до свого сімейного лікаря та педіатра, з якими укладено декларацію.

З початком війни більше 10 млн. жителів України залишили свої домівки. Частина внутрішньо переміщених осіб вже зареєструвалися і в нашій громаді.  Тому, щоб захистити себе та своїх діток від інфекційних захворювань, варто звернутися в будь-яку амбулаторію загальної практики – сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Новоград-Волинської міської ради та отримати консультацію щодо відповідних щеплень. Це стосується як продовження рутинної вакцинації, так і вакцинації проти COVID-19, першої, другої та бустерної доз вакцини.

Всі щеплення за Національним календарем щеплень так і від COVID-19 , проводяться безкоштовно.

Пам’ятайте, вакцинація – це захист не лише вас, а і вашого оточення! Будьте здорові! Бережіть себе!

 

Відділ з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради.

Чат-бот Гаряча лінія