Важливий етап для зросту Звягельської громади: стартувала розробка Стратегії розвитку

12 Липня 2023, 10:21

11 липня відбулось перше відкрите засідання комітету зі стратегічного планування розвитку Звягельської міської територіальної громади – міста Звягеля та 14 сіл старостинських округів.
До складу комітету увійшли представники структурних підрозділів міської ради, депутати, представники влади, бізнесу та громадськості (Склад стратегічного комітету: https://portal.nvrada.gov.ua/pro-stvorennya-komitetu-z…/ ).
Розробка стратегії відбувається спільно із Проєктом Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період». Представники Проєкту – Дарина Соколова, Олександр Солонтай, Олег Дукас та Лілія Апостолова також доєдналися до зустрічі.
Міський голова Микола Боровець у своєму вітальному слові зауважив: «Сьогодні ми з вами розпочинаємо важливий етап – формувати та обговорювати напрямки розвитку нашої громади, які стануть дороговказом у якісне майбутнє Звягеля».
В свою чергу, Дарина Соколова, керівниця Проєкту наголосила на важливості саме учасницької розробки стратегії: «Важливо, щоб якомога більше представників громадськості доєдналися до цієї довготривалої співпраці, адже у фінальному результаті нам потрібно побачити документ, який базується на інтересах громади».
Олег Дукас представив план роботи на найближчий час: картування стейкхолдерів, онлайн опитування, SWOT-аналіз, стратегічна сесія тощо.
Після обговорень планів кожен учасник зустрічі мав можливість висловити свої бачення та побажання.
Відтак, представник бізнесу Микола Андрущенко зауважив, що у випадку зміни влади – не змінюється громада, яка приймала участь у розробці Стратегії. Якщо ж спільнота долучиться до розробки Стратегії, це дасть місту можливість вийти на рівень, який не буде залежати від політичних змін та не дозволить владі впроваджувати те, що виходить за межі Стратегії. Саме громада – гарант сталості розвитку.
Заступниця міського голови Ірина Гудзь відмітила, що ми розробляємо Стратегію у складний час, коли йде війна й мусимо почути тих, хто з об’єктивних причин відсутній та зачитала звернення військовослужбовця Сергія Хапчука, який зазначив, що основним пріоритетом на його думку є розвиток бізнесу та інвестиції: «Де будуть інвестиції, там буде розвиток. Потрібно зробити так, щоб місто було привабливим для інвесторів».
Також Ірина Гудзь подякувала усім представникам громадськості, які долучаються до розробки Стратегії та налаштовані на позитив, адже наше світле майбутнє – в наших руках: «Головне вірити в успіх кожної справи, яку ми розпочинаємо. Переконана, що звягеляни – унікальні та мають багато цікавих ідей щодо розвитку нашої громади».
На завершення Олександр Солонтай, який є професіоналом своєї справи та має досвід у написанні стратегій для інших міст, наголосив, що звягеляни отримали унікальну можливість написати Стратегію розвитку з урахуванням сучасних тенденцій розвитку України – кандидата до ЄС, та врахувати принципи доброго врядування і європейські цінності.
«На фінальному етапі ми усі повинні прочитати Стратегію і зрозуміти, що вона є унікальною та написана саме про Звягель з урахуванням думок та можливостей громади», – зазначив Олександр Солонтай.
Попереду багато роботи, але разом ми зможемо усе спланувати та втілити.

Працюємо далі…

Чат-бот Гаряча лінія