Верховна Рада України прийняла постанову та закликала світ визнати дії росії геноцидом

15 Квітня 2022, 13:39

Верховна Рада на засіданні 14 квітня проголосувала за постанову №7276 «Про вчинення Російською Федерацією геноциду в Україні», таким чином проголосивши дії російських військ на українській території геноцидом.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук наголосив, що геноцидом в нинішніх реаліях є щоденні масові вбивства, викрадення, позбавлення свободи людей, їх катування, ґвалтування жінок і дітей, глумління над тілами вбитих, розстріли, блокада населених пунктів, знищення цивільної інфраструктури, використання голоду як методу війни…

«Ми звертаємося до міжнародної спільноти з проханням визнати вчинення росією геноциду Українського народу, а також злочинів проти людяності та воєнних злочинів росії в Україні. Невизнання цього факту, приховування геноциду за «м’якшими» термінами є ніщо іншим, як неповага до пам’яті тисяч невинно вбитих українців, зокрема – маленьких дітей. Я вірю, що весь світ з нами і за нас. Сподіваюсь, що всі цивілізовані країни світу поділяють позицію Парламенту України», – сказав Стефанчук.

Чат-бот Гаряча лінія