Від теорії до практики…

26 Січня 2017, 6:27

У період з 10 по 18 січня 2017 року в управлінні освіти і науки міської ради відбулися співбесіди з керівниками закладів освіти міста. Метою їх проведення стало визначення пріоритетів розвитку закладу в 2017 році, коригування планів модернізації матеріально-технічної бази, кадрової політики, а також аналіз шляхів покращення навчально-виховного процесу у закладі. Готуючись до співбесіди, кожен керівник ЗНЗ розробив міні-проект «Про плани керівника на 2017 рік», за яким і проходили робочі зустрічі.

Аналізуючи плани модернізації матеріально-технічної бази на 2017 рік, перш за все, керівники висловили вдячність міській владі за виділені бюджетні кошти у 2016 році і зазначили, якими відчутними вперше за багато років стали цьогорічні придбання, ремонтні роботи, як покращилася якість харчування дітей, наскільки відчутною стала підтримка галузі освіти загалом. З кожним із керівників було визначено першочергову потребу в придбанні технологічного обладнання, меблів, посуду, м’якого інвентарю, комп’ютерів, в заміні вікон та дверей у закладі.

Щодо удосконалення навчально-виховного процесу, то практично кожен керівник запропонував свою модель покращення надання освітніх послуг закладом: упровадження інноваційних технологій, освітніх проектів («Інтелект України» у ЗОШ №2 та СШ №4, «Росток» у ЗОШ №5, «Міксіке в Україні» у СШ №4 та ЗОШ №6, «Віртуальна учительська» у ЗОШ №7 та №10); налагодження партнерських контактів з навчальними закладами м. Києва, Житомира, Рівного; міжнародні обміни (СШ №4 з гімназією м. Візентайд (Баварія); інформатизація освітнього процесу через Wi-Fi-покриття); участь педагогів у вебінарах, семінарах, майстер-класах тощо.

Розглядалися під час співбесід і питання децентралізації бухгалтерії управління освіти і науки та можливість переходу керівника на контрактну форму роботи (наразі ці питання вивчаються). Озвучили керівники навчальних закладів і дати проведення звіту керівника перед громадськістю та творчого  звіту  закладу.

Керівництво управління освіти і науки, в свою чергу, закцентувало увагу керівників на естетичному облаштуванні центрального входу навчального закладу та прилеглої до нього території. Також, з метою висвітлення роботи керівника навчального закладу, було запропоновано розміщувати свої інформаційні матеріали на новоствореній «Сторінці керівника» на сайті УОН та ІМЦ.

За результатами співбесід керівниками навчальних закладів міста було висловлено думку про конструктивність у співпраці між міською владою, управлінням освіти і науки та навчальними закладами міста у напрямку створення комфортних умов перебування дітей у навчальних закладах.

Наступний крок в системі роботи управління освіти і науки буде практичним і передбачає він робочі зустрічі в закладах освіти.
 

Т.В. Ващук,

начальник управління освіти і науки міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія