Відбулась 26 сесія міської ради восьмого скликання

21 Жовтня 2022, 8:49

20 жовтня у великій залі Будинку рад проведено двадцять шосту сесію Новоград-Волинської міської ради восьмого скликання.

Депутатами міської ради відповідно до порядку денного розглянуто та затверджено 31 рішення, які регламентують функціонування та діяльність в різних сферах життєдіяльності міської територіальної громади.

– Внесено зміни до Програми про відшкодування витрат з перевезення учнів та педагогічних працівників закладів освіти Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2022-2025 роки.

– Підтримано проєкт рішення міської ради «Про ліквідацію Маковицької загальноосвітньої школи I ступеня Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади та Майстровільської загальноосвітньої школи I ступеня Новоград-Волинської об’єднаної міської територіальної громади». Щодо основних проблемних чинників, які стали передумовою необхідності закриття вищезазначених освітніх закладів стало те, що в Маковицькій і в Майстровільській школах старі будівлі, приміщення не відповідають сучасним вимогам (відсутній внутрішній санвузол, актова зала, спортивна зала, їдальня, найпростіше укриття). Обмеженість класних кімнат  дозволяє розміщувати лише класи-комплекти, коли в одній кімнаті навчаються учні 1-2 класу, а в іншій кімнаті – 3-4 класу. Навіть, якщо в перспективі, збільшиться чисельність учнів – відсутність приміщень не дасть можливості відкрити окремі класи початкової школи.

Станом на 1 вересня 2022 року наповнюваність Маковицької школи становила 5 учнів; Майстровільської школи  – 7 учнів.

Натомість організовано перевезення учнів до інших освітніх закладів  та компенсація витрат за це з бюджету МТГ.

– Затверджено Муніципальний енергетичний план Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2022-2024 роки. Начальник відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності міської ради Юрій Савич проінформував усіх присутніх щодо основних цілей програми, якими передбачено скорочення споживання електричної та теплової енергії комунальними підприємствами, бюджетними закладами та установами громади, впровадження заходів із застосуванням сучасних енергозберігаючих технологій у будівлях комунальної сфери та інженерних мережах, залучення інвестицій у проекти з питань енергоефективності та інше.

– Внесено зміни до Переліку адміністративних послуг, які надаються через Центр надання адміністративних послуг Новоград-Волинської міської ради. Зокрема, змін зазнали послуги, пов’язані з реєстрацією місця проживання.

– Ряд прийнятих рішень стосувались сфери житлово-комунального господарства, а саме «Про передачу майна комунальної власності», «Про передачу деревини», «Про внесення змін до Програми фінансової підтримки співвласників багатоквартирних будинків на 2022-2024 роки», в рамках якої заплановано проведення ремонту аварійних ліфтів та інші.

– Депутати міської ради підтримали рішення «Про затвердження Положення про місцеві ініціативи в Новоград-Волинській міській територіальній громаді». Місцева ініціатива – це одна із форм участі жителів громади у здійсненні місцевого самоврядування. Положення розроблялось у співпраці з проектом Ради Європи в Україні «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні». Мета вищезазначеного рішення – впровадження європейських стандартів у діяльність міської ради.

– Затверджено Положення про проведення публічних консультацій з жителями та внутрішньо переміщеними особами в Новоград-Волинській міській територіальній громаді, яким визначено основні засади організації та проведення органами місцевого самоврядування консультацій з жителями та заінтересованими сторонами з питань, віднесених до їх компетенції.

– Встановлено відзнаку Новоград-Волинської міської територіальної громади орден «Звягельська доблесть». Як зазначила секретар міської ради Оксана Гвозденко, що орденом «Звягельська доблесть» нагороджуватимуться військовослужбовці ЗСУ та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, за заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, у зміцненні обороноздатності та безпеки України, які виявили мужність і відвагу при захисті Вітчизни. Нагородження орденом провадитиметься рішенням міської ради. Нагородженим буде вручатися Орден, орденська книжка та грошова винагорода у розмірі 5000 грн.

Орден «Звягельська доблесть» матиме форму рівностороннього хреста із розбіжними сторонами зеленого кольору, між якими пучки розбіжних променів різної довжини золотистого кольору. В центрі хреста на круглому медальйоні зеленого кольору, розміщені дзвін, схрещені меч і козацька шабля золотистого кольору (елементи герба Новоград-Волинської МТГ, що символізують легенду про роль дзвону над рікою Случ, а також першу назву міста – Звягель та події національно-визвольної боротьби ХVII ст). По контуру медальйона на золотистому фоні розміщений напис «Звягельська доблесть» зеленого кольору.

– Внесено зміни до Регламенту Новоград-Волинської міської ради восьмого скликання. Відтепер, окрім прямої трансляції роботи пленарних засідань, транслюватимуться і засідання погоджувальної ради та постійних комісій міської ради на офіційному YouTube каналі.

– Внесено зміни до ряду місцевих програм, зокрема Програми шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України та іншим військовим формуванням на 2021-2023 роки; цільової Програми забезпечення підрозділів територіальної оборони на 2022-2023 роки; Програми економічного і соціального розвитку Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2022 рік; Комплексної програми забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку у Новоград-Волинський міській територіальній громаді на 2021-2025 роки.

– Депутати міської ради погодили внесення змін до бюджету Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2022 рік, про які поінформувала начальник фінансового управління міської ради Ірина Ящук. Зокрема, затверджено перерозподіл коштів в галузях бюджетної сфери:

  • в галузі ЖКГ – на влаштування посадкових майданчиків на зупинках міського громадського транспорту (560 тис.грн), на придбання контейнерів для сміття (1,4 млн грн), на ремонт аварійних ліфтів (1 млн грн);

  • в галузі охорони здоров’я – на придбання паливно-мастильних матеріалів, запчастин та медикаментів (253,4 тис.грн);

  • в галузі освіти – на поточний ремонт споруд подвійного призначення ЗДО №6 та поточний ремонт укриття Наталівської гімназії (435 тис.грн), на заміну вікон гімназії №6 – 1 млн грн, на облаштування та встановлення модульного укриття для потреб гімназії №5 (3,5 млн грн).

Як і зазвичай, жодна сесія не обходиться без виділення коштів для ЗСУ та територіальної оборони. Цього разу із бюджету громади на ці цілі було виділено 6,9 млн грн.

– Затверджено ряд рішень, які стосуються земельних відносин, зокрема передачі в користування земельних ділянок, затвердження технічної документації із землеустрою тощо, про які проінформувала начальник управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради, головний архітектор міста Наталія Демяненко.

– Депутати міської ради заслухали інформацію про роботу комплексної системи відеоспостереження та відеоаналітики у Новоград-Волинській громаді. Як зазначили у своїх виступах начальник відділу програмно-комп’ютерного забезпечення міської ради Олена Костюк та заступник начальника   Новоград- Волинського районного відділу поліції ГУ НП в Житомирській області Віктор Лисюк система відеоспостереження та відео аналітики була створена у 2021 році для забезпечення правопорядку, контролю транспортних потоків, оперативного реагування на надзвичайні події в громаді. Для цих цілей з бюджету міської територіальної громади було виділено 1,5 млн грн.

Система складається із платформи збору та накопичення відеоданих, програмного забезпечення та вузлів відеоспостереження і нараховує 35 камер, з них 11- номерні, решта оглядові. Камери розміщені на території міста, на трасі Київ-Чоп, знаходяться на усіх в’їздах в місто, великих перехрестях, місцях скупчення населення.

За період функціонування комплексної системи відеоспостереження та відеоаналітики в громаді було зафіксовано та вжито оперативного реагування щодо 5 пожеж, 11 ДТП, злочини різного характеру. Відеонагляд використовується в роботі служб благоустрою міста для виявлення несанкціонованого спалювання сміття; стихійних сміттєзвалищ; пошкодження світлофорів тощо.

З моменту повномасштабного вторгнення рф та територію України з 24 лютого по 01 червня 2022 року здійснювалось цілодобове чергування спільно з черговими комендатури та  представниками відділу поліції. За цей час виявлено більше 300 порушень комендантської години, на місця направлявся патруль поліції. Було виявлено запуски сигнальних ракет. Зафіксовано вибухи (ураження ракетою) не тільки на території нашої громади, а й однієї з сусідніх громад.

У 2022 році німецьким товариством GIZ було надано 6 роботизованих камер, для встановлення яких з бюджету міської ради було виділено 130 тис. грн. Також задля розширення мережі нагляду налагоджено співпрацю із приватними підприємцями, державними підприємствами та окремими громадянами. Доступ до власних роботизованих камер відеоспостереження надали ДП “Новоград-Волинський лісгосп АПК”, ЖОКАП “Житомирагроліс”, ДП “Городницький лісгосп”.

Після припинення військового стану планується впровадження ІІ етапу комплексної системи відеонагляду та відеоаналітики.

 

Відеотрансляцію пленарного засідання 26 сесії міської ради восьмого скликання можна переглянути за посиланням:

Чат-бот Гаряча лінія