Відбулась 27 сесія міської ради восьмого скликання

24 Листопада 2022, 17:26

Незважаючи на перешкоди в електрозабезпеченні у зв’язку із ракетними обстрілами, депутатський корпус міської ради зібрався на пленарне засідання 27 сесії міської ради восьмого скликання. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх тих, хто загинув внаслідок російської збройної агресії та відважних захисників і захисниць, які віддали своє життя за Україну. По особливому без музичного супроводу відбувалося виконання  державного гімну України.

Перед початком роботи пленарного засідання від імені Президента України начальник Новоград-Волинської районної військової адміністрації Іван Туровський та міський голова Микола Боровець виконали почесну місію – вручили орден «За мужність» III ступеня родині солдата, нашого земляка Артура Гриценка, який загинув за Батьківщину.

 

Відповідно до порядку денного депутати міської ради розглянули та затвердили 31 рішення, які регламентують функціонування та діяльність в різних сферах життєдіяльності міської територіальної громади.

Вперше депутати схвалили  рішення про нагородження відзнакою Новоград-Волинської міської територіальної громади орден «Звягельська доблесть» військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, за заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, у зміцненні обороноздатності та безпеки України, які виявили мужність і відвагу при захисті Вітчизни. Вручити нещодавно запроваджену відзнаку громади планується найближчим часом з нагоди професійного свята – Дня Збройних Сил України.

Затверджено ряд міських програм, зокрема щодо

-розвитку та фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об´єднання» на 2023 рік;

-розвитку та фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради на 2023 рік;

-розвитку та фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Новоград-Волинське міськрайонне стоматологічне медичне об’єднання» на 2023 рік;

-розвитку та фінансової підтримки Підприємства центральна міськрайонна аптека №217 на 2022-2023 роки;

-сприяння розвитку волонтерства Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2023-2027 роки;

-соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих учасників Революції Гідності на 2023 рік;

-благоустрою населених пунктів Новоград -Волинської міської територіальної громади на 2023-2024 роки;

-фінансової підтримки комунальних підприємств Новоград-Волинської міської ради на 2023-2024 роки та Порядку використання коштів, передбачених у бюджеті Новоград-Волинської міської територіальної громади для її надання.

Внесено зміни до ряду нормативних документів, зокрема Комплексної програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру на 2022-2024 роки,  утримання об’єктів нерухомого майна комунальної власності Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2022-2024 роки, Комплексної програми «Соціальний захист» на 2022-2026 роки».

Також додатково були внесені зміни до Програми шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України та іншим військовим формуванням, розташованих на території Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2021-2023 роки.

Депутати були ознайомлені та взяли до уваги інформацію про хід виконання ряду програм:

-з реалізації сімейної, гендерної політики, попередження домашнього насильства та протидії торгівлі людьми на 2022-2026; розвитку молодіжної політики та національно-патріотичного виховання на 2022-2026 роки;
– розвитку освіти Новоград- Волинської міської територіальної громади на 2021-2025 роки;

-сприяння духовності, моральності, сімейних цінностей та здоровому способу життя на 2019-2023 роки;

-про відшкодування витрат з перевезення учнів та педагогічних працівників закладів освіти Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2022-2025 роки та інших.

Підтримано рішення міської ради про реформування комунального закладу «Новоград-Волинська міська бібліотека» та внесено зміни до штатних розписів закладів культури і туризму. Зокрема, затверджено Концепцію реформування бібліотечної мережі Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2023-2028 роки,  передбачено реорганізацію бібліотеки-філії імені Лесі Українки шляхом об’єднання з бібліотекою-філією № 5 для юнацтва. Комунальний заклад «Новоград-Волинська міська бібліотека» перейменовано на  комунальний заклад «Звягельська бібліотека».

Також прийнято рішення про пільгові перевезення на міських, приміських автобусних маршрутах загального користування на території Новоград-Волинської міської територіальної громади у 2023 році. Ним визначено перелік категорій осіб, які мають право на безкоштовний проїзд та 50% знижку вартості проїзду у міських, приміських автобусних маршрутах загального користування на території Новоград-Волинської громади. Детально з рішенням громадськість буде поінформована додатково.

Депутати прийняли рішення про пам’ятку історії Новоград-Волинської міської територіальної громади. Зокрема  демонтувати та перемістити пам’ятний знак на честь військових з’єднань і частин, які визволяли місто від нацистських загарбників («Гармата»), який знаходиться на вул. Шевченка, 22 та передати його на тимчасове утримання    одному із  добровольчих формувань Новоград-Волинської  громади.

Депутати ознайомилися зі звітом щодо виконання бюджету Новоград-Волинської міської територіальної громади за  дев’ять місяців 2022 року, який надала начальник фінансового управління міської ради Ірина Ящук.  Зазначалося, що за січень-вересень 2022 року до бюджету Новоград-Волинської міської територіальної громади надійшло коштів у сумі 912,1 млн грн або 167,2 % планових призначень. До загального фонду бюджету міської територіальної громади надійшло 906,8 млн грн. Власних доходів отримано у сумі 799 млн грн, або 185,9%, що більше планових призначень на 369,2 млн грн. Видаткова частина бюджету міської територіальної громади за 9 місяців 2022 року виконана у сумі 428, 3 млн грн, у тому числі за загальним фондом – 379, 9 млн грн, спеціальним – 48, 4 млн грн. Виконання видаткової частини забезпечено на 59,5 %.

Також було погоджено внесення змін до бюджету Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2022 рік, за рахунок перерозподілу коштів в галузях бюджетної сфери.

В черговий раз рішенням сесії міської ради було виділено кошти на підтримку Збройних Сил України – 1,2 млн грн, та Новоград-Волинського районного відділу поліції – 0,4 млн грн.

Також прийняті рішення в сфері містобудування, архітектури та земельних відносин.

Додатково під час пленарного засідання заслухали інформацію про роботу пунктів незламності. Наразі в місті організовано роботу 7 пунктів незламності. Для їх енергозабезпечення використовуються генератори, благодійно надані польським містом-побратимом Белхатув https://info.nvrada.gov.ua/53129-2/

З результатами поіменного голосування депутатів та прийнятими рішеннями у встановлений чинним законодавством термін можна ознайомитися на порталі документів офіційного сайту Новоград-Волинської міської ради https://portal.nvrada.gov.ua/ .

Онлайн-трансляцію пленарного засідання 27 сесії міської ради восьмого скликання можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=jCQOeVR6t6M .

 

Чат-бот Гаряча лінія