Відбулась координаційна нарада щодо участі в Ініціативі з проєктів муніципального партнерства «Проєкти місцевого розвитку регіонального значення» Програми «U-LEAD з Європою»

21 Вересня 2021, 11:20

Налагодження співпраці між громадами – одна з важливих складових їх успішного розвитку. Адже об’єднання наявних ресурсів (фінансових, кадрових та матеріально-технічних) та зусиль декількох громад дозволяє впроваджувати масштабні проекти, реалізувати які було б дуже складно кожній з громад окремо.

Розуміючи це, керівництво міської ради ініціювало спільну участь навколишніх громад у конкурсному відборі проєктів муніципального партнерства «Проєкти місцевого розвитку регіонального значення» Програми «U-LEAD з Європою», у результаті якого буде відібрано 30 проєктів по Україні, яким буде надана всебічна підтримка та допомога в отриманні фінансування на їх реалізацію.

Відділом підтримки громадських ініціатив та енергоефективності спільно з галузевими структурними підрозділами міської ради було підготовлено проєктні заявки, які пройшли перший етап відбору Ініціативи з проєктів муніципального партнерства «Проєкти місцевого розвитку регіонального значення» Програми «U-LEAD з Європою», а саме:

– «Відкриття відділення комплексної реабілітації для подолання наслідків та відновлення після перенесених важких хвороб»;

– «Створення комфортних умов для занять спортом шляхом будівництва сучасного мультифункціонального спортивного комплексу»;

– «Створення інтегрованої системи безпеки та реагування на надзвичайні події в територіальних громадах Новоград-Волинського району».

З метою участі у наступному етапі конкурсного відбору під головуванням в.о. міського голови Оксани Гвозденко було проведено координаційну нараду, на яку запрошено керівників сусідніх громад.

У вступному слові Оксана Гвозденко наголосила на важливості співпраці між громадами та звернула увагу на переваги, які отримає кожна громада від механізму міжмуніципального партнерства.

Начальник відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності міської ради Юрій Савич нагадав присутнім про процедуру участі в Ініціативі з проєктів муніципального партнерства «Проєкти місцевого розвитку регіонального значення» Програми «U-LEAD з Європою», ознайомив з результатами першого етапу відбору та необхідними документами, які необхідно підготувати для наступного етапу.

Генеральний директор КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» Василь Борис розповів про важливість реалізації проєкту та підготовку до відкриття відділення комплексної реабілітації. Зокрема, з урахуванням законодавства про публічні закупівлі визначено підрядника, який буде розробляти проєкт на проведення капітального ремонту приміщення, у якому функціонуватиме відділення. Також передбачено майже 4 млн.грн коштів з державного бюджету на закупівлю реабілітаційного обладнання.

Заступник начальника управління житлово-комунального господарства та екології міської ради Любов Кучерявенко проінформувала, що з метою створення комплексної системи відеоспостереження в громаді вже розпочато відповідну роботу. Зокрема, в рамках першого етапу у поточному році буде встановлено 38 відеокамер з необхідною роздільною здатністю, що дозволить швидше виявляти і реагувати на надзвичайні ситуації, а також попереджати і розкривати злочини. В.о. міського голови Оксана Гвозденко та депутат міської ради Дмитро Рудницький розповіли про позитивний досвід інших громад у реалізації подібних проектів, зокрема м.Луцьк.

Заступник начальник управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради Анастасія Нєпша детально розповіла про проєкт щодо будівництва сучасного мультифункціонального спортивного комплексу на території стадіону «Авангард», послугами якого могли б скористатися навколишні громади.

Заступник міського голови Ірина Гудзь наголосила, що позитивний досвід співпраці громад в Україні є найкращим прикладом, який потрібно наслідувати і розвивати.

Активну участь в обговоренні проєктів прийняли представники суміжних з Новоград-Волинською громад: Брониківський сільський голова Надія Залевська, Городницький селищний голова Іван Онищук, Ярунський сільський голова Сергій Романюк та заступник Стриївського сільського голови Віктор Гончарук.

За результатами обговорення було вирішено приймати участь у наступному етапі відбору проєктів муніципального партнерства із усіма вищезгаданими проєктами, а також запросити до спільної їх реалізації інші громади нашого району.

 

Чат-бот Гаряча лінія