Відбулась позачергова двадцять п’ята сесія міської ради восьмого скликання

27 Вересня 2022, 19:30

27 вересня 2022 року відбулась позачергова двадцять п’ята сесія міської ради восьмого скликання. На розгляд пленарного засідання було внесено лише одне питання «Про скасування рішень міської ради про викуп об’єкта нерухомого майна для суспільних потреб». Розгляд вищезазначеного проекту рішення був ініційований 12 депутатами міської ради.

Питання, яке розглядали на 25 пленарному засіданні стосується колишнього консервного заводу, який знаходиться на вул. Надслучанській. Суть питання полягає в тому, що попередньою каденцією Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання було прийнято низку рішень щодо викупу об’єкта нерухомого майна для суспільних потреб. Зокрема, у 2019 році на тридцять шостому пленарному засіданні було затверджено рішення Новоград-Волинської міської ради від 31.10.2019 № 789 «Про викуп об’єкту нерухомого майна для суспільних потреб». Відповідно до вищезазначеного рішення було вирішено викупити для суспільних потреб комплекс будівель консервного заводу в цілому на вул. Надслучанській шляхом укладання з власником нерухомого майна (комплексу будівель консервного заводу в цілому) договору міни на земельну ділянку на вул. Олександрівська площею 0,8000 га, за умови відсутності необхідності проведення виплат різниці між звітом про оцінку вартості об’єкта, що підлягає викупу, та експертною грошовою оцінкою об’єкта , що підлягає міні.

Також відповідно до цього рішення були затверджені звіти про експертну грошову оцінку земельної ділянки та комплексу будівель консервного заводу, які відповідно становили: земельна ділянка на вулиці Олександрівській – 2 млн 369 тис. 40 грн, а комплекс будівель консервного заводу в цілому на вул. Надслучанська – 2 млн 559 тис. 548 грн.

Варто зауважити, що земля, на якій розміщувався комплекс будівель консервного заводу на період укладання договору міни на вул. Надслучанській – належала до комунальної власності Новоград-Волинської громади. Відтак – вартість права користування нею взагалі не могла бути включена у вартість майнового комплексу, який був предметом міни.

У вересні 2020 року правоохоронними органами відкрито кримінальне провадження щодо посадових осіб виконавчих органів міської ради за ч. 2 ст. 367 ККУ – службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб.

Фігурантом у цій справі став начальник юридичного відділу міської ради Павло Антонюк. Зазначимо, що досудове розслідування триває. Накладено арешт на вчинення дій щодо земельної ділянки на вул. Олександрівській та на комплекс будівель консервного заводу, що знаходиться за адресою вул. Надслучанська.

Також правоохоронними органами було ініційовано комплексну оціночно-земельну та оціночно-будівельну експертизи. Згідно висновку ринкова вартість земельної ділянки по вулиці Олександрівська, 1-А, становить 1,4 млн грн, а вартість об’єкта нерухомого майна, будівлі консервного заводу в цілому, розташованого по вул. Надслучанській,1, становить – 1 грн.

Доповідачем з питання порядку денного була т. в. о. начальника юридичного відділу міської ради Наталія Грабовська, яка зауважила, що проектом рішення «Про скасування рішень міської ради про викуп об’єкта нерухомого майна для суспільних потреб» пропонується скасувати попередні два рішення, що стосуються викупу об’єкта нерухомого майна для суспільних потреб, а саме комплексу будівель консервного заводу, що знаходиться за адресою вул. Надслучанська та належав ТОВ «Старий Звягель» і надати доручення юридичному відділу міської ради, щоб вжити необхідних заходів щодо виконання цього рішення (зокрема, звернутись до суду щодо визнання недійсним договору міни).

Таким чином, це буде передбачати, що Новоград-Волинська міська рада звертається до суду щодо визнання договору міни недійсним та повернення у попередній стан. Тобто власнику відходять назад будівлі, а міська рада повертає у власність земельну ділянку. Було багато застережень з приводу того, що міська рада не вправі скасовувати, змінювати або припиняти рішення, які вже реалізовані. Але як зазначила Наталія Грабовська, є наявні рішення Конституційного суду, за поданням депутатів Харківської міської ради (рішення про скасування актів органів місцевого самоврядування). Є також усталена практика Великої палати Верховного суду і згідно з якими, вони зазначають, що органи місцевого самоврядування можуть доповнювати, вносити зміни і скасовувати рішення, якщо виникли певні правовідносини між суб’єктами, якщо суб’єкти не заперечують про скасування або зміну рішення.

Також т.в.о. начальника юридичного відділу міської ради проінформувала усіх присутніх, що 26 вересня 2022 року на адресу Новоград-Волинської міської ради надійшов лист від ТОВ «Старий Звягель» згідно з яким, вони проінформовані, що 27 вересня 2022 року відбудеться позачергова двадцять п’ята сесія міської ради восьмого скликання, щоб скасувати рішення «Про викуп об’єкту нерухомого майна для суспільних потреб», і вони не мають заперечень, якщо це не потягне ніяких додаткових фінансових та матеріальних витрат.

На сесії міської ради виступив Павло Антонюк, який зазначив, що проект рішення «Про викуп об’єкту нерухомого майна для суспільних потреб», не був ним завізований, оскільки він надав висновок про невідповідність рішення чинному законодавству. А саме, це стосується недотримання процедури доступу до публічної інформації (проєкти рішень міської ради повинні бути оприлюднені за 20 робочих днів до їх ухвалення). Як зазначив, Павло Антонюк, питання включили до порядку денного сесії із очевидним порушенням, оскільки пленарне засідання сесії міської ради сьомого скликання мало відбутись 31.10.2019 р., профільні депутатські комісії розпочали роботу 22 жовтня, тоді і виникло земельне питання, а саме того, щоб викупити для суспільних потреб комплекс будівель консервного заводу на вул. Надслучанська шляхом укладання з власником нерухомого майна (комплексу будівель консервного заводу в цілому) договору міни на земельну ділянку на вул. Олександрівська площею 0,8000 га. Також Павло Антонюк презентував ряд документів та відео із засідань постійних комісій та 36 пленарного засідання сесії міської ради сьомого скликання.

Зазначимо, що основну відповідальність за проект рішення несе його розробник. Розробником проекту рішення Новоград-Волинської міської ради «Про викуп об’єкту нерухомого майна для суспільних потреб» було управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради.

Депутат міської ради восьмого скликання, перший заступник міського голови 2015 -2020 рр. Сергій Колотов також виступав на пленарному засіданні 25 сесії міської ради восьмого скликання. У ході виступу Сергій Колотов зазначив, що головною метою прийняття рішення міської ради «Про викуп об’єкту нерухомого майна для суспільних потреб», стало те, що у 2020 році м. Новоград-Волинський мало відзначати 150-річчя від народження Лесі Українки, тому було заплановано на території колишнього консервного заводу створити сквер зі скульптурами персонажів «Лісової пісні». Були сподівання, що з цим проєктом скверу можна було отримати фінансування з державного бюджету.

Після тривалих дискусій та обговорень депутати міської ради восьмого скликання підтримали рішення «Про скасування рішень міської ради про викуп об’єкта нерухомого майна для суспільних потреб».

Відео-трансляцію пленарного засідання позачергової двадцять п’ятої сесії міської ради восьмого скликання можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=D0nIs0zXfXs.

Чат-бот Гаряча лінія