Відбулась презентація книги «Козацьке завзяття», яка присвячена пам’яті Олександра Дідовця

13 Серпня 2021, 21:57

У музеї родини Косачів відбулась презентація книги «Козацьке завзяття», яка присвячена пам’яті семиразового чемпіона світу з гирьового спорту Олександра Миколайовича Дідовця. Авторка книги краєзнавець, поетеса, лауреат премії ім. Л. Українки обласного відділення Українського фонду культури Валентина Ксендзук.

Олександр Миколайович Дідовець – спортсмен із гирьового спорту, тренер, заслужений працівник фізичної культури і спорту України (2008); нагороджений орденом «Звягель, відзнакою «За заслуги перед Новоград-Волинським районом» (2007). Олександр Дідовець – почесний громадянин м. Новограда-Волинського (2015), багаторазовий переможець у міському відкритому рейтингу популярності «Гордість міста», майстер спорту УРСР (1984), майстер спорту СРСР (1991), майстер спорту України (1998), майстер спорту міжнародного класу (2008), рекордсмен Чемпіонату СРСР (1988), срібний призер Чемпіонату СРСР (1988), рекордсмен України у ривку (1987 – 1989), 14-разовий чемпіон України та семиразовий чемпіон світу серед ветеранів, п’ятиразовий рекордсмен (2007, 2008, 2012, 2014, 2015) книги рекордів України (Мала Книга рекордів Гіннесса), рекордсмен світу в номінації «оригінальні та екстремальні вправи з гирями», почесний донор СРСР (1988), тренер-викладач в районній ДЮСШ з гирьового спорту з 2002 року, фахівець і організатор фізкультурного спортивного руху, суддя Національної категорії України з гирьового спорту, депутат міської ради декількох скликань, активний член територіальної громади міста та району.

На презентації були присутні секретар міської ради Оксана Гвозденко, начальник управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради Ярослав Циба, депутат міської ради Олег Годун, сім’я, близькі друзі, колеги та учні Олександра Дідовця, громадськість.

«Олександр Дідовець був унікальною людиною, відкритою, щирою та завжди усміхненою. Я дякую Валентині Ксендзук за цю велику працю, сім’ї, друзям та вихованцям за допомогу у підборі матеріалів, а також управлінню у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради за фінансове сприяння видання книги. Завдяки вам ім’я Олександра Дідовця житиме вічно», – зазначила секретар міської ради Оксана Гвозденко.

Під час презентації присутні ділилися спогадами, переглядали фото та відео, на яких Олександр Миколайович веселий та життєрадісний. Кожного пов’язує своя історія з Олександром Дідовцем, але об’єднує усіх гордість за знайомство з ним.

На завершення хвилиною мовчання вшанували пам’ять відомого на весь світ «Звягельського богатиря».

Книга Валентини Ксензук «Козацьке завзяття» видана за фінансової підтримки управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради.

 

Чат-бот Гаряча лінія