Відбулась презентація наукового збірника «Утвердження української національної ідеї у творчості і громадсько-політичній діяльності Лесі Українки, Олени Пчілки, Михайла Драгоманова та інших видатних особистостей України на теренах Волині-Полісся»

26 Грудня 2023, 16:09

Відбулась презентація наукового збірника «Утвердження української національної ідеї у творчості і громадсько-політичній діяльності Лесі Українки, Олени Пчілки, Михайла Драгоманова та інших видатних особистостей України на теренах Волині-Полісся»

Сьогодні, 26 грудня, в приміщенні IdeaHub відбулась презентація наукового збірника «Утвердження української національної ідеї у творчості і громадсько-політичній діяльності Лесі Українки, Олени Пчілки, Михайла Драгоманова та інших видатних особистостей України на теренах Волині-Полісся», до якої долучились міський голова Микола Боровець, заступниця міського голови Наталія Борис, начальниця управління освіти і науки міської ради Тетяна Ващук, начальник управління культури і туризму Олександр Широкопояс, представники Звягельської бібліотеки, наукова спільнота та громадськість.

Наукова діяльність є невідʼємною складовою освітнього та культурного життя громади. Це важлива робота музейних установ, бібліотек та освітніх закладів. Звягель завжди був унікальним у даному напрямку роботи, оскільки постать Лесі Українки та родини Косачів дає змогу обʼєднати науковців зі всієї України.

27 липня 2023 року в музеї родини Косачів-Драгоманових, у рамках «Лесиних джерел», відбулася Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Утвердження української національної ідеї у творчості і громадсько-політичній діяльності Лесі Українки, Олени Пчілки, Михайла Драгоманова та інших видатних особистостей України на теренах Волині-Полісся».

Організаторами конференції стали: Національна спілка краєзнавців України, Звягельська міська рада, управління освіти і науки, управління культури і туризму, Літературно-меморіальний музей Лесі Українки, музей родини Косачів-Драгоманових, Звягельська міськрайонна організація Національної спілки краєзнавців України.

До конференції долучилися 25 учасників з різних міст України: зі Звягеля, Києва, Житомира, Луцька, Харкова, Одеси, Херсона, Переяслава. Серед учасників: доктори та кандидати наук, наукові співробітники, асистенти наукового центру, викладачі, вчителі, здобувачі фахової передвищої освіти та інші.

Учасники конференції презентували свої роботи як в очному, так і в дистанційному форматах. Виступи доповідачів активно обговорювалися присутніми на конференції.

3a результатами науково-краєзнавчої конференції Управління культури і туризму та Звягельська бібліотека видали збірку наукових праць, яку сьогодні презентували.

Видавництво наукового збірника є одним з основних елементів підготовки Конференції та є її логічним результатом. Тираж у 100 примірників, видавництво «ТВОРИ» м. Вінниця. Рецензентом виступив Боронь Олександр, доктор філологічних наук, заступник директора з наукової роботи Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, м. Київ.

Редакційна колегія:

  • Сергій Романов, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури Волинського національного університету імені Лесі Українки, м. Луцьк;
  • Володимир Єршов, доктор філологічних наук, професор Житомирського державного університету ім. Івана Франка;
  • Олена Юрчук, доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української та зарубіжної літератури і методики їх навчання Житомирського державного університету ім. Івана Франка;
  • Ірина Рожок, коректор;
  • Наталія Лук’янчук, бібліотекар, займалась присвоєнням УДК кожній статті;
  • Андрій Величук, займався дизайном та версткою;

Науковий збірник складається з 8 тематичних розділів та 25 статей у них.

Кожен учасник конференції мав змогу отримати надрукований збірник. Також основну частину примірників передано в Звягельську бібліотеку та музеї громади, що дасть змогу зацікавленим жителям ознайомитись та попрацювати з книгою.

Важливо зазначити, що це лише початок гарної, плідної наукової роботи нашої громади. Адже вже у 2024 році відбудеться ще одна не менш важлива науково-практична конференція, приурочена до 175 річчя від дня народження Олени Пчілки.

Нагадаємо, що 2024 рік у Зягельській міській територіальній громаді офіційно оголошено роком Олени Пчілки.

Віримо, що Звягельська громада і надалі розкриватиметься у науковій сфері та ще більше буде розвивати наше історичне місто та видатних постатей, які його прославляли в різні періоди історії.

Відділ інформації міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія